Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chraňte si své intimní partie: 5 věcí, které nesmíte dělat po sexu!

Vagina potřebuje dýchat!
Zdroj: achiv
Sex je náš a dělá dobře nejen mě i tobě, ale úplně všem. Jenže většinou když je po všem, stává se naší hlavní prioritou co nejrychlejší očista těla, především intimních partií. A tady nastává kámen úrazu, ne vždy je to pro vaši kamarádku totiž to nejlepší, co můžete udělat. Podívejte se, čemu říct ne, abyste svoji škebličku udrželi šťastnou.

1. Zapomeňte na čůrání

Ano, ano, není nic lepšího než po sexu ulevit utlačovanému měchýři a odběhnout se vyčůrat. Nehledě na fakt, že po takovém uvolnění můžete v sexu vesele pokračovat. Jenže pokud potřebu půjdete vykonat okamžitě po souloži, riskujete, že si přivodíte zánět močových cest a měchýře. Dle lékařů je doporučeno si odskočit až hodinu po sexu. Necháte tak odpočinout unavená rodidla a zabráníte průniku bakterií.

2. Drhnutí do čista

Někdy ženy pociťují potřebu své intimní partie vydrhnout do čista. To ale není to pravé ořechové. Vaše kůže po sexu reaguje totiž jinak než obvykle, a tak může dojít k alergické reakci na mýdlo. Vaši vaginu tak podráždíte a vysušíte. A věřte, že iritovaná vagina je to poslední, co byste chtěla zažít. Chovejte se k ní tedy hezky, poděkuje vám. Vagina je totiž samočistící prostředí, pokud ale trváte na sprše, opláchněte ji pouze vodou a nechte oschnout na vzduchu.

3. Žádná vířivka

Zdá se to jako dobrý nápad, uvolnit se po sexu ve vířivce, ale vaše intimní partie nesouhlasí. Riskujete totiž jejich infekci. Ve vířivce víří bakterie všech lidí, kteří se v ní nacházejí. A cirkulace vody navíc narušuje vaginální antibakteriální bariéru. Takže v zájmu rodidel žádné cachtání.

4. Zákaz spánku v sexy spodním prádle

Smiřte se s faktem, že vaše vagina potřebuje po sexu prostě dýchat. Nechte ji na volno, maximálně zahalenou do bavlny. Speciálně po sexu, v klidovém stadiu totiž stále produkuje vaginální sekret popřípadě zbytky spermatu. Takže žádná umělá vlákna, dejte své malé prostor pro svoji tvorbu, a ne možnost tvorby bakterií. Vagina potřebuje dýchat!

5. Řekněte ne vlhčeným ubrouskům

Chemikálie, jako jsou alkohol, glycerin a oleje, jsou obsaženy ve vlhčených ubrouscích, které často používáme k intimní hygieně. Ne nadarmo se říká, že do vaginy by se nemělo strkat nic, co byste si nestrčila do pusy. Takže jakápak chemie! Vlhčené ubrousky taky asi cumlat nebudete! Ty způsobují zarudnutí, alergie a podráždění. Nejlepší variantou je očistit se toaletním papírem nebo smíchat horkou vodu s octem. Tento domácí recept podpoří přirozenou kyselost vaginálního prostředí a nezpůsobí žádnou katastrofu.

Související články

Další články