Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Chodím zmalovaná a je mi fuk, co si o tom myslíte! Tahle nová kampaň válcuje Instagram. Co vy na to?

Že najdete mezi nimi deset rozdílů? A co má být!?
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 6 fotografií
Jak, dámy, vypadáte nalíčené a jak bez špetky kosmetických pomůcek? Nenechávejte si to pro sebe. Nový trend na sociálních sítích vyzývá, ať odhalíte oba své obličeje. Proč? To se dozvíte v následujícím textu.

Být ženou zkrátka není jednoduché. Když přítomnost kosmetických pomůcek ignorujete, označují vás za ohyzdu. Když je používáte, a to třeba ve větší míře, než je dle mužského tribunálu ještě povoleno, rázem jste za pipinku, která má na obličeji sice tunu make-upu, ale v hlavě určitě seno a „dovedla by vůbec připravit nedělní oběd“?

A jako by nestačily jenom slovní útoky od mužů, samy ženy se napadají navzájem a v případě, že příliš holdujete malovátkům, převážně feministkami jste považována za submisivní blbku, která si sebe neváží a kvůli chlapům ze sebe dělá někoho jiného.

Zabojovat proti takovému mínění se rozhodla YouTube blogerka Nikkie. Natočila video, v němž ukazuje svou nalíčenou i odlíčenou tvář. Rozdíl je mezi nimi opravdu markantní. Jejím záměrem však bylo ostatní ženy povzbudit v tom, že na silném líčení není nic špatného, stejně jako kritikům vzkázat, že se nijak nestydí ani za svou obnaženou podobu obličeje.

A jak už to tak ve světě sociálních sítí bývá, pod hashtagem #ThePowerOfMakeup ji nyní následuje řada žen, které taky publikují své dvě tváře.

Přidáte se k nim i vy?

Související články

Další články