Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Chlupy v uších odhalily velké tajemství: Čas Angely Merkel se krátí!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
KOMENTÁŘ: Víte, jak oblíbený politik pozná, že jeho hvězda padá strmě na zem? Když se od něj odkloní důležité mediální domy. To se přesně stalo Angele Merkel. Německá kancléřka pociťuje, jaké to je, když se od ní odvrací vlastní národ.

Její oblíbenost trhala rekordy. Německá kancléřka Angela Merkel byla morální autoritou, která spojovala Evropu. Silná žena, kterou muži respektovali a ženy v ní viděly svůj vzor.

Němci za svou kancléřkou stáli i v době, kdy do Evropy pozvala tisíce syrských uprchlíků. Tehdy si Němci mysleli, že jejich kancléřka dělá dobrou věc, kterou docení až příští generace.

Angela Merkel si od uprchlíků slibovala nastartování německé ekonomiky. Snila o tom, že do Německa přijdou lékaři a inženýři, kteří se rychle integrují. Všichni v Německu věřili v to, že zbídačení uprchlíci dokážou nastartovat nový ekonomický zázrak.

Jenže pak přišla silvestrovská noc hrůzy a vše se změnilo. Uprchlíci si v několika velkých evropských městech zahráli odpornou hru na znásilňování a Mutti Merkel pochopila, že události v Kolíně nad Rýnem jí mohou přidělat kardinální problémy. Angela jen v skrytu duše doufala, že Němci na silvestrovskou noc hrůzy rychle zapomenou

Ale ono se to nedaří. Němci na obtěžování a znásilňování žen zapomenout nechtějí a navíc (což je pro kancléřku nejhorší) si moc dobře pamatují, kdo běžence do Německa pozval.

Kancléřka nyní cítí, že kormidlo dějin se otáčí a jde proti ní Stojí proti ní obyčejní lidé, kteří se bojí nejen o pracně získaný majetek, ale už i o holé životy.

Proti kancléřce stojí také Bavorsko, které nápor uprchlíků už dávno nezvládá. Bavorský premiér Edmund Stoiber kancléřce už několik týdnů vzkazuje, že Německo není stavěné na to, aby každý den přijalo 4 tisíce lidí, kteří nehovoří německy a neznají základní evropské hodnoty

Tvrdá kritika také zaznívá z vlastní strany. Křesťanští demokraté se logicky lekli, že s Angelou Merkel v čele by nadcházející volby mohly dopadnout tragicky.

Pořád by to šlo ještě ustát. Angela může svou politickou smrt přežít, ale musí mít na své straně tisk. Jenže není pozdě? I novináři začínají kancléřce vzkazovat, že dost bylo její politiky plné chyb.

Velké mediální domy po silvestrovských událostech prostě přepnuly Dříve pro ně Angela byla šik dámou, která má sex-appeal a jiskrný pohled. Tak byl vytvářen její mediální obraz.

Dnes? Dnes ji ukazují jako starou babku, která je unavená, ztrhaná a v koncích. Najednou jak mávnutím kouzelného proutku fotoeditoři nevybírají fotky, kde je Angela zobrazována jako důstojná dáma, která drží chod dějin pevně v rukách. Najednou nám německý tisk ukazuje unavenou dámu, které koukají chlupy z uší a má vyhaslý pohled nemocného člověka.

Angela má hodně špatně rozdané karty a v tuhle chvíli jí už nepomůže, když si půjde dělat do ulic selfíčka s uprchlíky Pokud chce politicky přežít, musí ukázat dokonalý politický tah. Otázkou je, zda na to ještě dostane prostor.

Související články

Další články