Paloma Goñi, španělská novinářka, která se přes odpor svého okolí přestala holit, nebyla první novinářkou, která se rozhodla pustit do tohoto negustovního činu hodného opovržení.

Britská novinářka Emmer O´Toole z Guerdianu se neholila osmnáct měsíců a pak trochu překvapila, když začala bilancovat. Problémy podle ní nenastaly skoro nikde. Když si přátelé přeci jen začali dobírat muže, který s ní byl ve společnosti, ten odvětil, že kdyby byl sám dívkou, taky by si neholil nohy.

Velkou vědu Emmer při vzpomínkách na chlupaté období nedělala ani z problematiky zápachu: „Nesmrděla jsem víc než předtím, bylo to pořád stejné. Trochu jako mýdlo po sprchovaní a trochu jako vánoční moučník po ránu.“

Děti prý problém neměly, vysvětlovala jim, že ženy a muži se v dospělosti na jistých místech holí. Řada z nich nevěřila, že chloupky rostly i jejich matkám. Když si to u nich potvrdily, ptaly se jich prý, proč si chloupky oholily.

Emmer v předstíraném nadšení z chlupatého těla dokonce vymetla pár televizních show, kde ji nejčastěji konfrontovali s notorickými milovnicemi depilace. A byla to celkem švanda, stačí si to dohledat na YouTube. Dobré je zejména to, kde odhalí podpaždí fanatické milovnici hladké kůže Michelle Devin.

Docela by nás zajímalo, zda by se i u nás našla nějaká mediálně známější následovnice. Ale tak max. do čtyřicítky, čímž se snažíme eliminovat Jarmilu Kratochvílovou a Helenu Fibingerovou.