Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chlapec si na základce v Lounech vyřizoval účty! Nebylo to ale poprvé, kdy děti vydíral násilím a musely mu platit

Video, které se objevilo na internetu, v němž si patnáctiletý školák vyřizoval účty se svými spolužáky, otřáslo Českem. V internetových diskuzích se lidé směrem k Josefu G. začali vyjadřovat, že navštěvoval tamní Centrum pro rozvoj menšin, kde se měl učit bojovým sportům a jeho útok mohl mít klidně rasový podtext.

Z videa je patrné, že mladík surově zbil své dva vrstevníky. Podle prvotních informací bránil svou dívku, jenže situace mohla být jiná. „Nech je, už zaplatili,“ je slyšet z videa, které mnozí odsoudili a spíše než obranu si to vysvětlují jako vydírání.

Podle Blesku to nebylo poprvé, kdy měl mladík vyhrožovat. „Obchází půlku města a žadoní o cigára. Nedáš – dostaneš,“ píše v diskuzích jeden z komentujících a svá svědectví přidávají i další.

Podle všeho agresivní mladík navštěvoval v Lounech komunitní centrum, kde se děti mimo jiné učí bojová umění. „Útočník naše centrum navštívil jednou během léta, a to v rámci kruhového tréninku, od té doby jsme ho neviděli,“ tvrdí člen centra Juraj Jonáš s tím, že centrum navštěvují lidé a děti všech ras a národností, převážně však Češi. „Děti učíme, jak se bránit a zároveň veškerá pravidla férového boje. Děti, kterých se incident týkal, známe od vidění a spíše od ostatních dětí. Ty děti se mezi sebou dlouhodobě znají a dokonce si po incidentu měly psát esemesky o tom, že se usmíří. Klukovi prý jenom ‚ujely nervy‘ kvůli dívce. To se říká mezi dětmi,“ dodal Jonáš.

Vedení centra se v pátek ráno sešlo s ředitelem městské policie Radkem Balášem a starostou Radovanem Šabatou a obě strany se dohodly na společné spolupráci. „Budeme chodit do škol a dělat různé přednášky na téma sebeobrany a jak se bránit případnému násilí nebo šikaně,“ dodal Jonáš.

Případem se momentálně zabývá policie. V okolí základní školy, kde se útok stal, posílily hlídky policistů.

Související články

Další články