Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Chlapec se topil v bazénu, nyní v nemocnici bojuje o život. Policie hledá svědky

Zdroj: archiv
Policie hledá svědky, kteří by mohli pomoci při vyšetřování případu, který se odehrál minulou středu v bazénu v teplickém aquacentru. Malý chlapec v bazénu málem utonul. Přivolaní záchranáři jej museli resuscitovat a nyní je připojen na přístrojích na jednotce intenzivní péče v ústecké nemocnici. Policie hledá svědky, kteří by mohli pomoci odhalit, jestli někdo nezanedbal svoje povinnosti.

„Zkoumáme, zda nedošlo ze strany kohokoliv k porušení nějaké důležité povinnosti dané zákonem. Co se týče právní kvalifikace, je zatím celý případ brán jako prověřování,“ uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek pro iDnes.cz

Policie se v současné době chystá vyslechnout svědky a na základě jejich výpovědí se rozhodne o dalším postupu.

Rodiče pro FTV Prima vypověděli, že chlapec byl v aquacentru s příbuznými. Ti ho nechali chvilku pouze se sestřenicí, když si šli pro jídlo. V ten moment se chlapec rozhodl, že půjde do bazénu. Začal se však topit a nikdo si toho nevšiml.

"Myslíme si, že byl pod vodou tak pět minut," sdělil otec médiím. Jak dlouho byl skutečně pod vodou, nemůže nikdo určit. Chlapec je v umělém spánku v ústecké nemocnici. Až po jeho probuzení bude možné určit, jaké následky bude nehoda mít.

„Malej nám ukazuje, že jako bojuje. Já mu věřím, že to dokáže, se z toho dostane a nepřestane bojovat. Moc děkuju tomu klukovi, co ho vytáhl,“ vzkázali ještě rodiče.

Související články

Další články