Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Chlapec převezl českou banku. Odhalil díru v systému a z bankomatu si vybral 120 tisíc korun!

Jak je možné, že si chlapec vybral peníze, které na účtu neměl?
Zdroj: profimedia.cz
Česká banka UniCredit Bank má velký problém. Nezletilý chlapec z Přerova si zařídil kreditní kartu, ze které během jednoho týdne vybral skoro 120 tisíc korun. A to přestože na účtu neměl žádné peníze. Za chybu banky teď půjde před soud.

Chlapec si v roce 2014 zřídil U konto u UniCredit Bank a dostal k němu debetní platební kartu. A tak se rozhodl ji hned vyzkoušet. Jaké to bylo překvapení, když mu karta pořád dávala peníze.

Během týdne utratil 118 263 korun, a to na kartě tolik peněz neměl. Peníze si vybíral po menších bankovkách zhruba 400krát. Dokonce si nechal 178krát nechal vyjet zůstatek. Banka mu kartu zablokovala až po týdnu.

Chlapci se podařilo jít na debetní kartě do mínusu a za vše může nejspíš technické nastavení platební karty. Na jaře roku 2015 na mladíka banka podala trestní oznámení ze spáchání podvodu.

Jeho matka se obrátila na finančního arbitra, aby zřízení konta prohlásil za neplatné vzhledem k věku chlapce a jeho rozumovým schopnostem, protože absolvoval praktickou základní školu. Arbitr ale její žádost odmítl. Mladíka teď čeká soud.

Související články

Další články