Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Chcete vytvarovat postavičku? Začněte běhat, poradíme vám, jak na to!

Běh může být dobrý relax, ale i skvělý pomocník v cestě za dokonalou
postavou.
Zdroj: archiv
Jestli chcete začít se sportem a nevíte, kterým si co nejrychleji vytvarujete postavičku, pak rozhodně vsaďte na běh. Start je možná trochu těžší, je ovšem důležité vytrvat. Výsledky se objeví velmi brzo. My vám poradíme, jak si běhání zamilovat a jak s ním začít.

Pokud s během teprve začínáte, budou se vám následující rady určitě hodit. Nic se totiž nemá přehánět, a tak nemá smysl přepálit start a pak se další týden nehýbat. Pokud si chcete vytvarovat postavu, je běh tou správnou volbou.

Běhání je po chůzi dalším přirozeným pohybem, který tělo dobře snáší. Navíc si během zlepšujete zdraví, kondici, zbavujete se přebytečných kilogramů a zpevňujete postavu. Nachystejte si tedy správné oblečení, pohodlnou obuv a můžete vyrazit.

1. ROZCVIČKA – nepodceňujte ji! Před během je důležité připravit svaly na zátěž a důkladně je protáhnout.

2. SPRÁVNÉ TEMPO – při běhu vždy nasaďte to správné tempo. Je to takové tempo, při kterém si můžete povídat bez toho, abyste se nějak šíleně zadýchávali. Nejprve můžete rychlou chůzi kombinovat s pomalým během.

3. PO DELŠÍ PAUZE ZAČNĚTE ZASE ZVOLNA – pokud se k běhu vracíte po nějaké přestávce, nezapomínejte, že tělo si nastavenému tempu odvyklo, je tedy vhodné začít opět od znova.

Související články

Další články