Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Chcete uspět v další řadě Robinsonova ostrova? Víme, jak na to!

+ Dalších 104 fotografií
Chcete zažít napětí a adrenalin na Robinsonově ostrově? Nova připravuje druhou řadu. A jestli chcete hrát a vyhrát, tak pořádně prostudujte rady vítěze Marka Orlíka!

Nenápadný Marek se jevil jako jeden z méně výrazných soutěžících Robinsonova ostrova. Právě to a také skvělá taktika mu pomohly dosáhnout na kýženou výhru. V rozhovoru pro Český rozhlas se rozpovídal mimo jiné o tom, jak to udělat, abyste soutěž vyhráli.

Podle Marka většina soutěžících nepochopila koncept soutěže. Nedošlo jim, že o vítězi nerozhodují diváci, a temperamentní hádky a vyčnívání z řady jim mohou naopak uškodit. "Měl jsem nakoukané ty americké série, takže jsem věděl, že člověk musí skrýt nebo upravit své pravé já, protože kdybych měl vždy něco říct, když mi něco vadí, tak už bych tam třeba dávno nebyl," přiznal Marek.

Podle něj je jistý způsob taktizování v soutěži naprosto nezbytný. "Do hádek se člověk dostávat nemůže. Někdy člověk musí spolknout ego a udělat něco, co by v reálném životě neudělal, týká se to i lhaní nebo manipulování." A takové praktikování mu vzhledem k jeho bývalé profesi nečinilo žádné potíže.

"Bral jsem to čistě jako sociální poker. Několik let jsem hrál poker a několik let pracoval v casinu, tak jsem s tímhle neměl problém." Přesto, že se mladičký vítěz s pomocí manipulace dostal k hlavní ceně, ve skutečném životě se s podobnými metodami neztotožňuje

Na soutěž se připravoval nejen psychicky, ale především fyzicky. Trénoval cardio, plaval a dokonce studoval rostliny a živočichy filipínských ostrovů. O výhře téměř rok neřekl ani vlastní rodině a oslavy si užil až na oficiálním večírku Jak s výhrou naloží, moc prozrazovat nechce, ale asi to bude především za cestování.

Související články

Další články