Beran

Co dělat: Karta Páže mečů vám radí, abyste se o své zdraví starali aktivně a zjišťovali si potřebné informace, které se týkají jakýchkoliv potíží, které vás trápí. Dostat se k té správné literatuře, která vám pomůže, například o alternativních způsobech léčby, může být zpočátku pro člověka v této oblasti nezkušeného trochu oříšek, ale je to námaha, která se rozhodně vyplatí! Co se týče krásy, nebojte se nových trendů a experimentování. Osvěžte svůj vzhled a dopřejte si nový letní styl. Z toho, co bylo nejprve myšleno jako experiment, se možná vyklube styl, který vám přiroste k srdci natolik, že se ho pak dlouhé roky nebudete chtít vzdát!

Co nedělat: Karta Pět mincí vás varuje před zbytečným pesimismem a strachem něco udělat a změnit. Budete mít pocit, že vám k tomu chybí možnosti, pravděpodobně také finance, ale opak je pravdou. Chce to jen sebrat odvahu a nenechat se předem odradit vidinou možného neúspěchu. Platí to nejen v módních experimentech, ale hlavně v oblasti sportu a cvičení. Nezůstávejte sedět a čekat na jednom místě, ale snažte se aktivně něco dělat, pak na sebe úspěchy nenechají dlouho čekat!

Býk

Co dělat: Karta Tři mince vám radí, abyste pokračovali systematicky a cílevědomě v tom, co jste začali, a nevzdávali to ani v létě. Ať už se jedná o cvičení, sport, dietu, nebo něco podobného, nenechejte se svést letním volnem k tomu, abyste polevili ve svém snažení. Na vašem těle se totiž již projevují výsledky vašeho snažení, ale k tomu, aby byly trvalé a dlouhodobé, je potřeba také dlouhodobá a vytrvalá snaha. Takže žádné měnění kurzu a žádný odpočinek – seberte hezky svoji pevnou vůli a cílevědomost a dopřejte si pravidelný pohyb a systematickou péči o své zdraví a krásu i během letních měsíců!

Co nedělat: Karta Devět holí vám naznačuje, že se ve vašem životě objeví něco, co vám bude připadat jako nepřekonatelná překážka. Ať už jste jakkoliv odhodlaní, přes některé své tělesné limity se zkrátka nedostanete, ať už je na příčině věk, nebo třeba dědictví po vašich rodičích a předcích. Ale to není důvod se trápit – i v rámci vašich osobních omezení můžete vypadat a cítit se skvěle, nezapomínejte na to! Že jste zdědili oblejší postavu a nemůžete shodit kila? Hledejte styl, ve kterém vaše křivky vyniknou pozitivním způsobem! Že nemáte kondičku a danosti pro vrcholový sport? To přece neznamená, že nemůžete být hvězdou alespoň v tom rekreačním!

Blíženci

Co dělat: Karta Síla vám připomíná, že pro dosažení vytoužených úspěchů v oblasti zdraví, krásy a sportu budete potřebovat velkou sílu vůle. Právě ona vám pomůže zkrotit vaše slabosti, které byly až doposud příčinou, proč se vám nedařilo tak, jak byste si představovali. Seberte proto svoji vnitřní sílu a přinuťte se například ke cvičení, ke změně jídelníčku nebo k tomu, abyste o svoji krásu pečovali systematicky a každodenně – i po náročném dnu, když budete unaveni. Vyplatí se to a výsledky budou stát za to! Energie vám nechybí, jen to chce zaměřit ji tím správným způsobem, a to nebude zpočátku úplně snadné. Když si však na nový životní styl zvyknete, půjde vám to pořád snáz a snáz!

Co nedělat: Karta Šest mincí vás varuje před přílišnou šetřivostí a sklonem šidit vaše vlastní zdraví, abyste si ušetřili nějaké ty finanční náklady. I když to krátkodobě může vypadat jako dobrý nápad, z dlouhodobého hlediska by se vám to nemuselo vyplatit. Lepší nápad je připlatit si za kvalitní zdravotní péči a svěřit se do rukou profesionálům, kteří to opravdu umějí. Něco podobného platí i v oblasti krásy – v levném oblečení nebo se svépomocně ostříhaným účesem nikdy nebudete mít takový šmrnc, jako když se odhodláte do toho více zainvestovat!

Rak

Co dělat: Karta Čtyři meče vám radí, že není nutné se neustále posunovat kupředu, o něco se snažit a bojovat proti domnělým nepřátelům. V oblasti péče o zdraví a krásu to teď v létě bude platit dvojnásob. Nastal čas dát si pohov a nesnažit se o zlepšování svých sportovních výkonů, o drastické hubnutí ani o to, abyste neustále vypadali dokonale upraveně. Raději se uvolněte a buďte sami sebou, dopřejte si trochu více přirozenosti a klidu. Zdraví a kráse totiž škodí nejen ty věci, proti kterým se snažíte ze všech sil bojovat. Možná ještě více jim škodí stres! A tak budete nakonec velmi příjemně překvapeni, že když to necháte být, budete se paradoxně cítit i vypadat lépe – klid a pohoda totiž udělají svůj díl práce!

Co nedělat: Karta Sedm mečů vám prozrazuje, že máte nepřekonatelný vnitřní pocit, že něco ohrožuje váš zdravotní stav nebo škodí vašemu tělu a že se musíte ze všech sil snažit tyto nepříznivé vlivy porazit. Je na tom sice něco pravdy, ale to, čeho se obáváte, není ani zdaleka tak nebezpečné a hrozivé, jak si myslíte. Zkuste si o tom popovídat s někým ze svých blízkých přátel – máte totiž pocit, že jste na všechno sami a to vás stresuje. Možná vás překvapí, že i ostatní mají podobné obavy a řeší si podobné problémy. To vám pomůže brát to sportovněji, ať je to cokoliv.

Lev

Co dělat: Karta Svět vám přináší nádherné vyhlídky – vaše snahy o vylepšení zdraví, kondice, ale také vzhledu konečně přinesou své ovoce a s jejich výsledky budete velmi spokojeni. Teď se ukáže, že se skutečně vyplatilo držet dietu, pravidelně cvičit a tak dál. Přesvědčí vás o tom nejen pohled do zrcadla, ale také citelně vyšší fyzická výkonnost a samozřejmě komplimenty, které budete sklízet na každém kroku! Teď v létě si můžete dovolit na chvíli polevit ve svém snažení a odpočinout si, ale skutečně jen na chvíli. Naštěstí si uvědomíte, že se zdravý a aktivní životní styl již natolik stal součástí vás samotných, že se k němu už ani nemusíte nutit!

Co nedělat: Karta Dvě mince je kartou změn a varuje vás, ať se nesnažíte něco ve svém způsobu péče o zdraví a krásu příliš radikálně měnit. Možná budete mít chuť trochu experimentovat, ale teď na to není ta správná doba. Proč to také dělat, když vám bude všechno vycházet a váš stávající životní styl se ukáže jako velmi prospěšný pro vaše zdraví? Buďte spokojeni s tím, co máte, a místo vymýšlení nových věcí si raději užívejte to krásné, co máte, a trochu odpočívejte. Hlavně se vyhýbejte příliš radikálním změnám vizáže – nový účes ani styl oblečení by vám nesedly a nejspíš by vás za ně vaše okolí spíše kritizovalo než chválilo!

Panna

Co dělat: Karta Rytíř pohárů vám prozrazuje, že zdraví vám bude nejlépe sloužit tehdy, když naplníte svůj život láskou a hlubokými city. Naše tělo a naše psychika jsou totiž propojeny mnohem silněji, než by se na první pohled mohlo zdát, a tak se všechno krásné, co budete pociťovat ve svém srdci, projeví i na vaší tělesné schránce. Láska a dobré vztahy s vaším okolím vám mohou dokonce pomoct vyléčit se z některých vašich vleklých zdravotních problémů. Je totiž velká šance, že při jejich vzniku hrál důležitou roli stres a pocit nepřijetí a nedostatku lásky v životě. Když tyto nepříjemné pocity už nebudou mít místo ve vašem životě, pak jako mávnutím kouzelného proutku zmizí i nemoci, které s nimi byly spojeny!

Co nedělat: Karta Čtyři mince vás varuje před přílišným lpěním na vašich jistotách a stabilitě vašeho životního stylu. Nemějte strach zkoušet nové věci, ať už vašem jídelníčku, v šatníku, nebo si dopřejte třeba nový letní účes. Budete překvapeni, jak příjemné osvěžení to přinese do vašeho života! Do svého zdraví a krásy se nebojte investovat, nešetřete sami na sobě. Dopřejte si luxus, který si zasloužíte, a nemějte obavy, že by vám na to nezbývaly prostředky. Toto je věc, na kterou vám váš rozpočet zcela jistě ještě vystačí a výsledek bude stát za to!

Váhy

Co dělat: Karta Král pohárů vám radí, že pro pocit zdraví a dobré kondice bude nejdůležitější psychická pohoda a klid. Základem dobrého pocitu ze života je vědět, že jste milováni. Lásku je však potřeba nejen přijímat a vyžadovat, ale hlavně rozdávat. Všechno, co takhle ostatním lidem ve svém okolí dáte, se vám mnohonásobně vrátí zpátky a bude to základem vašeho spokojeného a klidného života, který je nezbytným předpokladem zdraví. Ve volném čase uděláte dobře, když si dopřejete odpočinek ve stylu wellness – nejlépe ve společnosti člověka, který je vám blízký. To vás dokonale osvěží na těle i na duši a prospěje to vašemu zdraví i přitažlivosti.

Co nedělat: Karta Rytíř holí vás varuje před nadměrným stresem a neustálým spěchem, jež se mohou negativně podepsat na vašem zdraví a kondici. Vyčerpanost škodí i kráse – černé kruhy pod očima ještě nikomu na atraktivitě nepřidaly! Tak si tedy dopřejte trochu letního odpočinku, vždyť si ho zasloužíte! Odsuňte na chvíli své velké ambice stranou a najděte si čas věnovat se sami sobě. Uvidíte, že vám to pomůže načerpat tolik energie, že později snadno a rychle doženete všechny resty!

Štír

Co dělat: Karta Královna mincí vám připomíná důležitost pohodlného a zdravého zázemí a domova, ve kterém se budete cítit bezpečně. To vám poskytne klid, který bude nezbytný pro udržení dobré fyzické kondice a psychické pohody. Místo příliš častého cestování, kde mohou číhat různá zdravotní rizika, si proto raději dopřejte volný čas v klidu a pohodlí svého domova a zmírněte aspoň v létě své hektické tempo. Pečujte o svoji krásu a dopřejte si kvalitní přípravky, nejlépe když dáte přednost přírodní kosmetice, která je mnohem zdravější než běžná a neobsahuje škodlivé chemické přísady.

Co nedělat: Karta Smrt vás navzdory svému děsivému názvu nevaruje před ohrožením na životě, ale před úplně jinými věcmi. Její poselství vám připomíná, ať nelpíte na věcech, které jsou staré a přežité, ale ať otevřete svůj život něčemu novému. Nebude to ovšem zadarmo – budete se muset vzdát něčeho, co vám bylo dosud milé! V oblasti zdraví a krásy to znamená radikální změnu a rozloučení se s nezdravým životním stylem a zlozvyky. Bude se vám to dělat těžce, ale vyplatí se to. Aby se totiž mohlo začít něco nového a krásného, musí nejprve to staré a přežité skončit!

Střelec

Co dělat: Karta Královna pohárů vám přináší klidnou atmosféru a otevírá vaše srdce něze a pečovatelským citům. Neměli byste však zapomínat ani na péči sami o sebe, zasloužíte si to přece! Bude chvályhodné, že se obětujete pro svoji rodinu a její blaho, ale to samé, co dáváte jim, byste měli dopřát i sobě. To znamená dostatek relaxace, spánku a odpočinku, zdravé a kvalitní jídlo a bohatě a zdravě využitý volný čas. V péči o krásu by dámy narozené ve Střelci neměly zapomínat na svoji ženskost. Zdůrazňujte ji romantickým stylem oblečení a účesů, ten vám teď bude slušet ze všeho nejvíce.

Co nedělat: Karta Viselec vás varuje před sklonem příliš se litovat a obviňovat nepřízeň okolností za vaše problémy – hlavně za problémy se zdravím. Je však potřeba si uvědomit, že mnohdy je to jen na vás, jak se v daných okolnostech zachováte a že sami toho můžete hodně změnit. A když už se nějaké drobné zdravotní potíže náhodou objeví, taky není nutné brát je pesimisticky. Naopak, můžete to vzít jako příležitost dopřát si na pár dní skutečný odpočinek a pustit z hlavy práci. Díky optimistickému přístupu se z drobných nemocí vyléčíte mnohem snáz a rychleji – naše psychika má totiž na stav našeho těla ohromně velký vliv!

Kozoroh

Co dělat: Karta Král holí vám radí rozvíjet optimistický přístup k životu, činorodost a nadšení pro věci, které vás baví. Na to není pozdě v žádném věku a v žádné životní situaci. Dokonce i v případě, že máte nějaké zdravotní potíže, bude velmi přínosné, když si najdete možnost věnovat se nějakým svým koníčkům. Proč? Protože pozitivní myšlení a zajímavá náplň života vám pomohou vyléčit se a také nemocem předcházet! Psychika a tělo jsou totiž nerozlučně propojeny a mají na sebe navzájem velký vliv. Co se týče krásy a stylu, nemusíte se teď v létě obávat odvážnějších kreací a můžete si směle trochu zaexperimentovat. Pozitivní vliv na vás budou mít hlavně pestré barvy, které vám dodají energii!

Co nedělat: Karta Osm mečů vám připomíná, že občas máte pocit, jako byste se nacházeli v bezvýchodné situaci. Týká se to vašeho zdraví, protože je zde něco, co sice není nijak palčivým problémem, ale kdykoliv si na to vzpomenete, dokáže vám to zkazit náladu a přivodit pesimistické myšlenky. Ale pozor, váš problém je ve skutečnosti velmi snadno řešitelný! Je však potřeba, abyste se otevřeli novým informacím – například z oblasti alternativní medicíny a přírodní léčby. Možná budete velmi překvapeni, jaké možnosti existují a nevěděli jste o nich!

Vodnář

Co dělat: Karta Hvězda je silnou a krásnou kartou naděje, která vám přináší velmi příznivé zdravotní vyhlídky. Vaše zdravotní potíže se zmírní nebo úplně vymizí a budete se cítit při plné síle a v nejlepší kondici. K uzdravení velkou měrou přispěje i vaše psychická pohoda a hlavně motivace do budoucna. Optimistické vyhlídky do budoucna vám dodají energii, která vyléčí nejen vaši duši, ale jako zázrakem uzdraví i vaše tělo z nejrůznějších drobných i větších trápení. I po stránce krásy budete doslova zářit. Vaše krása bude přirozená a nebude potřebovat žádné umělé vylepšování, protože z vás bude vyzařovat hluboká životní spokojenost a štěstí.

Co nedělat: Karta Tři hole vás upozorňuje, ať zbytečně nevkládáte námahu a snažení do věcí, které mají příliš malou perspektivu. Možná vás někdo bude přemlouvat, ať zkusíte třeba nějakou speciální zdravotní proceduru – ale když si o tom zjistíte něco víc, tak se dozvíte, že její úspěchy nejsou nijak valné, zato cena je příliš vysoká. Podobně i v péči o krásu byste se neměli nechat zlákat k různým nákladným procedurám, jejichž efekt nakonec nebude vidět. Vsaďte na jednoduchost a přirozenost, to se vám nejvíce vyplatí!

Ryby

Co dělat: Karta Pět mečů vám radí vzít si ponaučení z cizích chyb a pozorovat, jak se k záležitostem zdraví staví vaše okolí a jaké zkušenosti mají ostatní lidé. Nemusíte hned všechno zkoušet na vlastní kůži, abyste zjistili, co účinkuje a co nikoliv. Informace budou důležité a pomohou vám najít metody, které pro vás budou účinkovat a pomohou vám zbavit se drobných zdravotních potíží, jež vás trápí. Co se týče krásy a vašeho vzhledu, zde budete mít poměrně silný sklon se podceňovat a myslet si o sobě horší věci, než odpovídá pravdě. Nepodléhejte však pesimismu a hledejte na sobě to, co je hezké a stojí za to, abyste to zdůraznili!

Co nedělat: Karta Král mincí vás varuje před sklonem k nadměrnému požitkářství a užívání si pohodlí a materiálních statků. Nestřídmost v jídle, pití alkoholu a další projevy nezdravého, ale příjemného životního stylu se totiž mohou letos v létě rychle a výrazně podepsat na vašem zdraví a kondici. A to přece nechcete, takže se vyplatí si občas něco odřeknout a dávat si pozor, jak se ke svému tělu chováte! Do péče o krásu se snažte příliš mnoho neinvestovat, nemělo by to smysl – platí totiž, že méně obvykle znamená více!

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bzwww.platmobilem.cz