Na první pohled vypadá jako obyčejný les poblíž statutárního města. Klidně byste tam vyrazili na odpolední vycházku se psem nebo na houby.

Faktem ale je, že tato přírodní lokalita zrovna není balzámem na nervy, a je přitom úplně jedno, jestli věříte v paranormální jevy, zajímáte se o záhady, nebo jste úplní bezvěrci. Z procházky po Branišovském lese si domů dobrou náladu totiž rozhodně nepřinesete.

Jihočeši vyprávějí, že je tento les opředený množstvím podivných záhad, které vycházejí z tragických událostí, jež se tu kdysi udály.

Zmínky o této lokalitě pocházejí již ze středověku. Před 400 lety tu prý bývala malá osada obklopená bažinami, kde se utopilo mnoho lidí. Duše utonulých zde bloudí a mohou být jedním ze zdrojů nepříjemných pocitů. Snaží se škodit lidem, nahání jim strach a berou jejich energii.

Když se do lesa vypravíte v noci, je prý možné pozorovat množství bílých postav, které jakoby se nořily z mokřadů.

Jiná pověst říká, že lesem bloudí černý rytíř s širokým kloboukem, který má za úkol chránit les a jeho návštěvníky právě od moci temných sil. Dokáže se rychle přemisťovat vzduchem a mnoho lidí se s ním již setkalo tváří v tvář.

Do Branišovského lesa se také vydalo hledat poslední vteřiny svého života velké množství sebevrahů. Nachází se zde strom oběšenců, ze kterého údajně visí zbytky lan. Kdo se ocitne v jeho blízkosti, uslyší tajemný hlas, který nabádá k sebevraždě. Člověka údajně prostoupí pocit naprosté beznaděje. Jeden muž prý kdysi uřízl větev ze stromu oběšenců a následně mu ochrnula ruka.

Za minulého režimu býval v Branišovském lese vojenský prostor, střelnice a muniční sklad, kde došlo k tragédii. Vojáci se zde prý ve tmě vzájemně postříleli, protože se jeden z nich prý proměnil v podivnou bytost.

Projíždíte-li lesem v autě, cítíte prudké ochlazení. A jakoby přestával fungovat motor. Auto jede pomalu, i když stlačíte pedál až k zemi…

Tak co, máte chuť na víkendovou procházku?