Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chcete mít bělejší zuby? Tohle je 5 tipů z přírodní lékárny, jak na to!

No řekli byste to?
Zdroj: achiv

Zuby prozradí o člověku mnohem víc, než byste si mohli myslet. Odrážejí totiž celkový stav našeho organismu! A je proto navýsost jasné, že bílé a zářivé zuby jsou pro okolí maximálně přitažlivé, na rozdíl od těch „nemocných“. A věřte, že je pak úplně jedno, jestli nosíte Pradu nebo Gucci, protože váš žlutý úsměv všechny bezpečně odradí! Abyste ale nemuseli hned vyhledávat umělé bělení zubů, které vaši zubní sklovinu může poškodit a navíc není vhodné pro citlivé zuby, vybrali jsme pro vás 5 tipů, jak se jen za pomoci přírody zbavit nechtěného žlutavého odstínu!

1) Dopřávejte si jahody!

Jahody jsou známé tím, že obsahují velké množství kyseliny jablečné, která pomáhá odstraňovat nechtěné zabarvení zubů. Chcete-li zvýšit jejich účinky, můžete si jimi zuby doslova vyčistit, poté vypláchnout ústa čistou vodou a pak si zuby vyčistit svou oblíbenou pastou. Dalším způsobem je smíchání rozdrcených jahod s polovinou kávové lžičky jedlé sody.

2) Křupejte!

Takzvaně křupavé druhy zeleniny a ovoce, jako jsou jablka, mrkev, celer, petržel nebo hrušky, pomáhají udržovat zuby čisté a bílé. Kromě toho, že fungují mechanicky, tak zuby i chemicky bělí i v důsledku své kyselé povahy.

3) Bělení banánovou slupkou

Zní to neuvěřitelně? Tak to nejdřív vyzkoušejte! Vezměte kus banánové slupky a vnitřní bílou stranou čistěte zuby po dobu zhruba dvou minut. Minerály ze slupky, jako je draslík, hořčík a mangan, se absorbují do vašich zubů a vybělí je.

4) Kartáček z pomerančové a citronové kůry

Kromě banánové slupky pomáhá naše zuby bělit také rubová strana slupky citronů a pomerančů. Po vyčištění zubů bílou stranou slupky je však nutné dobře vypláchnout ústa čistou vodou, aby se neutralizovalo působení kyselin.

5) Bio pasta

Potřebujete ½ lžičky jedlé sody s ½ lžičkou kuchyňské soli, přidejte jednu kapku dech osvěžujícího mátového esenciálního oleje nebo citronu a vytvořte směs. Touto směsí zuby prostě vyčistěte. Částice v jedlé sodě vyleští povrch zubů, zatímco chemická reakce s vodou zesvětlí skvrny.

A teď už se jen usmívejte…

Související články

Další články