Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Chcete bydlet jako knížepán? Luxusní rezidence, kde zastřelili Versaceho, je k mání za 770 milionů

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Honosné sídlo v jižní části Miami Beach, kde byl v roce 1997 zastřelen slavný návrhář Gianni Versace, je od tohoto týdne v aukci. Jeho cena začíná na 25 milionech dolarů. Stávající majitel ale chce cenu dostat až na 40 milionů dolarů, tedy v přepočtu na 770 milionů korun.

Aukcí byla pověřena aukční společnost The Fisher Auction Company a vzbudila zájem mezi zákazníky z USA i z ostatních zemí celého světa včetně slavné rodiny Beckhamových.

Versace dům koupil v roce 1992 za 2,9 milionu dolarů jako starou nemovitost zařízenou ve španělském stylu a přeměnil ho v luxusní palác inspirovaný římským císařstvím, obklopený obřími zahradami a bronzovými sochami.

Rozlehlé sídlo disponuje deseti ložnicemi, jedenácti toaletami, mozaikami vyzdobeným bazénem, astronomickou observatoří a stěnami pokrytými freskami s mytologickými výjevy.

Italský návrhář, který si domu zas až tak moc neužil, byl dvakrát střelen do hlavy 15. července 1997, když se vracel domů z oblíbeného baru, kde si dal snídani. Právě když chtěl u své vily v luxusní části Miami odemknout dveře, vzduchem otřásly dva výstřely. Obě kulky zasáhly návrháře do hlavy. Během převozu do nemocnice zemřel.

Související články

Další články