Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Chanov slaví: Mostecká radnice odpustila 120 rodinám dluh ve výši 30 milionů korun!

Chanov slaví: Mostecká radnice odpustila 120 rodinám dluh ve výši 30 milionů korun!
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další

Sídliště Chanov má důvod k oslavě. Mostečtí zastupitelé projevili laskavost 120 rodinám z Chanova a odpustili jim dluh ve výši 30 milionů korun.

Obyvatelé sídliště Chanov soustavně neplatili za nájem a energie. Dluh jim postupně narostl až do výše 30 milionů korun a město vymáhání pohledávky víceméně vzdalo. Rodiny z Chanova patří mezi sociálně slabé obyvatele. Na jednu rodinu připadá dluh od 100 do 850 tisíc korun a je nemyslitelné, že by chudá česká rodina dala takovou částku dohromady.

"Jsou to vesměs nedobytné pohledávky. Vyzkoušeli jsme všechny možnosti, ale když někdo nemá žádný majetek, nepracuje a na dávky mu sáhnout nelze, jsou další pokusy získat z něj peníze neekonomické," vyjádřila se mluvčí Mostu Alena Sedláčková pro iDnes.cz

Štědré gesto Mostu však odsoudila drtivá většina českých obyvatel. Jako vždycky jsou závistiví čecháčci rozhořčeni a fňukají, že jim nikdo nic zadarmo nedá. My si na rozdíl od nich uvědomujeme, jaké hrůzy tihle lidé v ghettech prožívají a jak obtížné pro ně je integrovat se do české společnosti, kde převládá odmítavý přístup a předsudky vůči menšinám.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy