Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Český internet zaplavují šílené blogy anorektiček. Uctívají bohyni Anu a z nemoci dělají náboženství!

Český internet zaplavují šílené blogy anorektiček. Uctívají bohyni Anu a z nemoci dělají náboženství!
Zdroj: http://el-proana.blog.cz/
+ Další 3 fotografie

Správná ženská má v létě házet stín a v zimě zahřát. Čím dál více mladých bloggerek si to ale nemyslí.

Boom tzv. pro ana blogů zasáhl český internet. Jsou jich desítky a stále vznikají nové. Dívky, které obdivují extrémní vychrtlost, si na nich radí, jak co nejlépe zhubnout, a vzájemně se podporují. Posílají svoje "úspěchy" v podobě denních jídelníčků, které jsou většinou ve stylu - snídaně nic, oběd pět plátků okurky atd.

Například níže uvedený text je doslova zkopírovaný z jednoho z blogů. Jedná se o přesný návod, jak se co nejlépe vyzvracet.

Mám tu dva tipy

1) Prst do krku.

Až půjdete na záchod, tak pusťte větrák, ať to není slyšet. Stejně tak když to děláte ve sprše, pusťte vodu. Nejdřív si spoutejte vlasy, předkloňte se a zatáhněte břicho. Já si do krku strkám prostředníček a ukazovák a dlaní se dotýkám brady. Palec a prsteníček mám na tvářích. Prsty si tam strkám několikrát za sebou. Většinou to musím mockrát opakovat, než se dostane ven úplně všechno. Komu to prsty nejde, můžete to udělat ještě druhou stranou kartáčku (tou bez štětin). Až bude po všem, důkladně zkontrolujte, jestli v záchodové míse/v odtoku nic nezůstalo. Pak si vyčistěte zuby, často je to cítit z pusy.

2) Možnost, která se mi osvědčila hlavně při simulování - snězte lžičku (mě stačila půlka) soli. Pak to buď půjde samo, nebo tomu trošku napomozte prsty. Je to tak odporné, že ještě půl dne se vám bude chtít zvracet a nebudete chtít jíst.

Děsivé. Dívky, které tyto stránky spravují, jsou různých věkových kategorií. Od třináctiletých po třicetileté. Svěřují se s tím, jak jim nemoc, kterou si samozřejmě ani samy neuvědomují, komplikuje život. Rozpadají se jim vztahy, v tom horším případě dobrovolně odcházejí z funkčních vztahů, protože už jim došly výmluvy, proč se nezúčastní společné večeře s přáteli nebo proč nechtějí navštívit partnerovy rodiče. Ty mladší si často posílají tipy, jak obejít své rodiče, především matky, aby si ničeho nevšimly.

Nejbližší se jim stane "Ana," tak nazývají svoji bohyni. Tedy nemoc, kterou trpí. Píší o Aně jako o své kamarádce, hubnou pro ni, nechtějí ji opustit. Co si budeme povídat, pro běžného člověka je to hodně smutné čtení.

Mentální anorexie je duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle Spolu s bulimií se řadí mezi tzv. poruchy příjmu potravy. Často začíná jako reakce na nějakou novou životní situaci či událost, se kterou se dívka nebo chlapec nedokáží vypořádat (přechod na střední či vysokou školu, rozvod rodičů, úmrtí v rodině apod.). Kromě mnoha dalších projevů ji laik pozná výrazným úbytkem hmotnosti

Dobře se rozhlédněte kolem sebe. Pokud ve svém okolí někoho s podobným problémem máte, pomozte mu vyhledat odbornou pomoc. Na poruchy příjmu potravy se totiž často také umírá. Organismus už se ani při odborném dohledu nemůže vzpamatovat a začít přijímat potřebné látky z jídla pro správné fungování těla.

Jste si jistí, že vaše dcera, kamarádka, kolegyně, partnerka nevede podobný blog? A co syn nebo přítel? Anorexie postihuje i muže.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy