Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Česko zasáhne pořádný vichr: Zajistěte okna i dveře! Do auta raději nesedat

Zdroj: Unsplash.com
Počasí
Pořádný vítr má foukat po celou dobu víkendu hlavně v západní polovině Čech. Přes noc ze soboty na neděli se s ním bude potýkat nejen Českomoravská vrchovina a severovýchod Moravy. Vítr, který měl původně slábnout, bude v těchto oblastech naopak zesilovat. Prahu ale vítr také nemine.

Silný vítr nás během víkendu neopustí a může dosahovat až 70 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která platí pro Prahu a Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký kraj a kraj Vysočina do neděle do 16:00.

V ostatních krajích se výstraha týká jednotlivých regionů: Olomoucký kraj (Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Přerov), Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Valašské Meziříčí), Moravskoslezský kraj.

Meteorologové lidem doporučují, aby zajistili okna, dveře a volně ležící předměty. Na horách se vyhněte túrám obzvláště pod hřebeny. Maximální opatrnost je samozřejmě kladena i na řidiče.

Související články

Další články