Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ČESKO SLAVÍ: Máme první medaili z Ria díky skvělému Jiřímu Prskavci!

Sladký pocit z úspěchu.
Zdroj: Facebook.com
+ Další fotografie
Už s jistou neodjedeme z Ria bez cenného kovu. Jiří Prskavec totiž nezklamal a v kajakářské disciplíně K1 pro naši zemi vybojoval první placku. Ta má bronzovou hodnotu, a to i přes to, že Jirka dostal za dotek dvousekundovou penalizaci!

Prskavcovi se sice nesplnilo přání a nestartoval ve finále z poslední možné pozice. Tu mu totiž vyfoukl slovenský konkurent Jakub Grigar, který předvedl parádní jízdu, nicméně to mrzet českého reprezentanta určitě nemusí.

Z Ria totiž odjede s bronzovou plackou na krku. Finále mělo fenomenální úroveň. Všichni jezdci ze sebe vytáhli naprosté maximum. Prskavec nakonec doplatil na dotek jedné z branek, kdyby se mu tato nešťastná chyba nestala, tak by se suverénně stal olympijským vítězem. Na to se ale historie ptát nebude. Ta píše příběh v podobě skvělého třetího místa a vůbec první medaile pro Českou republiku z Ria 2016.

Naopak slovenský reprezentant Jakub Grigar z nejlepší finálové pozice i přes kvalitní čas nakonec vydřel pouze pátou příčku, protože mu nevyšla spodní část tratě. Zlato z této disciplíny putuje do Velké Británie zásluhou Josepha Clarka, stříbrný skončil Peter Kauzer ze Slovinska. Hned pětice jezdců se v boji o cenné kovy dostala pod hranici 90 sekund, což znamená, že proběhlo jedno z nejkvalitnějších finále v olympijské historii.

Související články

Další články