Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Česko se má na co těšit: Po extrémní vichřici dorazí první sníh a tuhé mrazy

Máme se na co těšit!
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Tento víkend jsme si moc neužili. Značně se ochladilo a do Česka dorazil opravdu velký vítr, který si vyžádal už dvě smrtelná zranění. Příští týden by měl vítr ustoupit, ale připravme se na velmi nízké teploty. Na horách by se měl dokonce objevit první sníh. S podzimem se tedy definitivně rozlučme.

Už nyní je jasné, že se s krásným a vcelku teplým počasím v Česku můžeme definitivně rozloučit. Přes víkend se výrazně ochladilo a také do Česka dorazil opravdu extrémně silný vítr. Meteorologové varovali před vichřicí ještě před víkendem.

Přesto je situace v některých částech republiky velmi kritická. Hasiči a záchranáři se prakticky vůbec nezastaví. Zoo v Praze má zavřeno kvůli padajícím stromům. Dva lidé kvůli extrémnímu vichru zemřeli – na muže v Jičíně spadl strom, na Třebíčsku zemřela žena v lese.

V takových krizových situacích, kdy jsou tisíce domácností kvůli větru bez elektřiny a na Sněžce dosahuje vítr rychlosti dokonce 180 km/h, by se měli mít lidé obzvlášť na pozoru.

Odborníci nedoporučují, aby se lidé zdržovali v takových podmínkách v lesích, vyhýbali se starším budovám, kde hrozí uvolnění starého materiálu a dalších věcí, jako například utržení střešní krytiny.

Po víkendu se sice vítr uklidní, ale začne značně přituhovat. Do čtvrtku bude počasí ještě přijatelné, ale v pátek již očekávejme zataženo s deštěm a opět bude foukat. Během dne bude zesilovat vítr. V Krušných horách až na 90 km/h.

Příští víkend nebude o nic lepší. Obloha bude zatažená a místy se dostaví přeháňky. Přespříští týden bychom se na horách mohli dočkat prvního sněhu. V nížinách bude pouze pršet, ale vát bude čerstvý vítr. Ranní teploty budou maximálně 5 stupňů. Odpoledne vystoupí na 8 stupňů.

Související články

Další články