Roman Šebrle (41) a jeho primácký kolega Petr Vágner za sebou mají náročný den. Běhali v 30kilových neprůstřelných vestách, slaňovali z vrtulníku a absolvovali následný zásah v budově. Někdo by snad řekl, že si prostě kluci jen tak hráli na vojáčky, ale není tomu tak!

„Vyzkoušeli jsme si nejen to, jak se zachraňují s vrtulníkem lidi třeba při požárech nebo povodních, ale i také, jak se vrtulníkem chlapi z URNA přepravují. Z vrtulníku jsme pak slanili na střechu, z ní na zem, tam jsme zaujali pozice a podle přesně dané strategie jsme přišli ke dveřím, já jsem je otevřel, hodil dovnitř granát a vrazili jsme dovnitř,“ popisuje dramatické momenty Petr Vágner a nám úplně tuhne krev v žilách nad chrabrostí obou borců.

A to nebylo zdaleka to nejhorší. Nejdramatičtějším momentem bylo, když si Petr na opičí dráze vymkl palec! Zaplať pánbůh, že takto náročný den neskončil ještě větším úrazem!

Každopádně to oběma chlapcům v uniformě moc slušelo a je dobré vědět, že na Českou republiku si žádní islamisté nepřijdou. Hlavně když máme v záloze Petra a Romana!