Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Česko je podle experta ideálním cílem pro teroristy „samotáře“! Máme se obávat jejich útoků?

My bychom měli rádi klidné léto…
Zdroj: Profimedia.cz

Česká republika zatím díky bohu nezažila žádný teroristický útok.

Přední izraelský odborník na boj proti terorismu Boaz Ganor však v rozhovoru pro iDNES prozradil, že kdyby byl českým politikem, nezůstával by úplně v klidu!

Svět je podle něj v současné době velice znepokojen fenoménem zahraničních bojovníků v Sýrii, protože se jedná o evropské občany, kteří znají naši společnost a po splnění své mise v Sýrii se vracejí domů plní nenávisti proti všemu, co není islamistické, džihádistické a zcela otevřeně budou nenávidět nevěřící, křesťany, Židy a umírněné muslimy.

Za všechno mluví například příběh muslimského občana Francie, který se v Bruselu radikalizoval poté, co byl uvězněn. Pak odjel do Sýrie, kde se radikalizoval ještě víc a po návratu si byl nejspíš naplno vědom toho, že jej sledují francouzské bezpečnostní úřady, a proto odjel do sousední Belgie a zaútočil tam.

A právě tento fakt by měl podle Ganora znepokojovat české politiky i občany.

Proč? Protože Česko je západní země s velkou tradicí židovské komunity a s židovskými památkami plnými turistů…

Někdejší útok v Bruselu byl také mířený proti židovskému muzeu, takže přestože Česká republika nemá nijak velkou radikální islamistickou komunitu, hrozí, že právě sem mohou teroristé přijet a zaútočit.

To jako nestačí, že nám hrozí masivní bouřky a kroupy? Teď se máme bát i teroristů?

Související články

Další články