Boeing 737 byl z velké části zaplněný. Cestující váhali, zda je viditelně opilý muž členem posádky. Podle společnosti se mělo jednat o vedoucího kabiny, tedy o hlavního stevarda.

„Slyšeli jsme ho blábolit do mikrofonu, několikrát si spletl jméno letiště, ze kterého jsme odlétali. Byl evidentně opilý. Poté vyšel z kabiny ven a vrávoral. Alkohol z něj byl i cítit. Všímali si toho i ostatní cestující a odmítali s ním letět,“ popsala jedna z cestujících pro Seznam.cz.

Posádka letounu chtěla podle jedné cestující i přes opilce na palubě odletět. „Letištní personál kontaktovala až po opakovaných výzvách cestujících, kteří měli strach. Nakonec jsme letadlo vyklidili a autobusy nás opět odvezly do letištní haly. Chtěli jsme, ať to někdo vyšetří, ale posádka, řečtí ani čeští policisté se tím nechtěli zabývat,“ dodala pasažérka letu.

Až po dlouhých pěti hodinách čekání se cestující dostali do náhradního letounu, ve kterém byl už nový vedoucí kabiny, který mezitím přiletěl z Prahy. Zpožděný let tak vzlétl v 06:19 tamního času a krátce před sedmou hodinou středoevropského času přistál v Brně.

Mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková potvrdila, že jeden z členů posádky opravdu byl pod vlivem alkoholu.

„V souladu s přísnými interními bezpečnostními pravidly kapitán letadla okamžitě zajistil provedení dechové zkoušky na alkohol u všech členů posádky. Podezření na požití alkoholu se potvrdilo u tohoto palubního průvodčího. U všech ostatních členů posádky byla zkouška s negativním výsledkem. Je to důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru. Prostřednictvím našeho právního zástupce bude podáno trestní oznámení,“ popsala Dufková pro Seznam.cz":https://www.seznam.cz/…e-opil-35420?….

Není to první letošní incident. U Travel Service načapali v lednu dokonce opilého pilota. Měl pilotovat let kanadských aerolinek Sunwing Airlines z Calgary do Mexika. Podle médií by namol opilý a dokonce omdléval před zraky cestujících.

Travel Service je jedním z hlavním přepravců Čechů na letní dovolené. Společnost je zároveň více než třetinovým vlastníkem Českých aeroliníí.