S pitím piva je to jako s pojídáním uzeného. Je to super, ale nesmí se to dělat pořád. Co je v normě a co už je přes čáru? Plzeňský Prazdroj se rozhodl, že osloví Češky a zeptá se jich, kolikrát týdně pustí své chlapce na pivko.

A jak to dopadlo? Češky svého chlapa na zlatavý mok pustí. Ale jen jednou týdně. Takhle přísných je 57 procent českých žen a holek. Odpovídalo 842 žen starších osmnácti let.

„Pětaosmdesát procent manželek si dokonce myslí, že úplný zákaz piva může partnerskému vztahu dokonce uškodit,“ uvedla mluvčí pivovaru Kateřina Krásová. Chlap by prý měl mít čas na své koníčky. A když je to chlastání piva, tak jednou za 7 dnů prostě dostane povolenku.

O něco méně žen toleruje dvě návštěvy týdně. Takto velkorysé jsou dvě třetiny Češek. Pak už to jde z kopce. Dvě procenta žen uvedla, že by tolerovala dokonce 4 návštěvy v hospodě do týdne. Čtyři procenta českých paniček uvedla, že ten jejich má absolutní zákaz.

Vtipné je, že třetina dotázaných žen uvedla, že tomu jejich stačí, když si na pivko skočí dvakrát měsíčně.

Otázkou je, zda chlapi opravdu chodí tam, co doma ohlásí. Každá návštěva fitka nemusí skončit zvedáním činek a každá návštěva hospody nemusí skončit pitím pivka.

Zásadní roli totiž hrají také milenky. Známe případy, kdy chlap ohlásí, že jde s „klukama na pivko“, a nakonec do hospody ani nedorazí. To už je ale spíše téma pro výzkum mužského sexuálního chování.