Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

České hory zasypal sníh. Řidiči s letními pneumatikami stojí v kopcích

Zdroj: profimedia.cz
Jak meteorologové předpovídali, tak se také stalo. I přes to, že už je jaro, české hory zasypal sníh. Na Šumavě dokonce napadlo od dnešního rána 5 centimetrů sněhu. Dalších 15 by mělo ještě přibýt. Vydatně sněží i v Krušných horách, kde se řidiči neobejdou bez zimních pneumatik.

Na Šumavě už napadlo 20 centimetrů sněhu a pořád vydatně sněží Navíc zde platí výstraha pro tvorbu sněhových jazyků a také hrozí nárazový vítr. Podle meteorologů má sníh padat celý den.

V celých jižních Čechách se teploty pohybují slabě nad nulou, po celém území Čech padají srážky, v polohách nad 600 metrů sněhové Napadnout by mělo ještě 15 centimetrů sněhu, zítra ještě dalších pět. Sníh se drží i na silnicích, tak by si řidiči měli dávat velký pozor.

Několik centimetrů sněhu napadlo také ve vyšších polohách v Karlovarském kraji. V Krušných horách jsou některé silnice sjízdné jen se zimním obutím Sníh také leží v Mariánských Lázních, v okolí Perninku a Horní Blatné, silnice pod sněhem jsou i na Božím Daru. Vrstva sněhu leží i na silnici z Tanvaldu na Harrachov.

Související články

Další články