Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česká pošta má zase problém: Kašle na vozíčkářku a ona ještě musí platit!

Zdroj: profimedia.cz
Česká pošta
Česká pošta je pod palbou kritiky poměrně často. Stížnosti vznikají hlavně bezprostředně kolem Vánoc. V současnosti bude mít pošta opět co vysvětlovat. Jisté vozíčkářce totiž nedoručila osm balíků. V důsledků toho musela žena dát peníze asistentovi, jelikož musel pro balíky dojít. Jak se vyjádřila Česká pošta?

Už párkrát za svoji existenci Česká pošta slyšela, že by měla svoje služby zlepšit, ale kiksů se pořád nedokáže vyvarovat. Miluše Potměšilová (63) z Prahy je na vozíku a balíky si nechává doručovat domů. Za poslední rok jí pošta nedoručila balíků 8! Musí tedy na příslušnou pobočku posílat svého asistenta a to něco stojí. Za jeho služby navíc vydala za rok a půl přes 600 korun, které ale neměla v plánu vůbec vydat.

Potměšilová už ví, jak předávání balíků probíhá. "Praxe, jak jsem vypozorovala, je taková, že auto pošty zastaví u domu a nějakou dobu posečká. Asi tak 3 až 4 minuty. Tak jdu vstříc nebo čekám a hups – auto, aniž by pošťák vystoupil, jede pryč. Sedím na vozíku a zuřím. Balík do ruky už nechci," popsala svou zkušenost žena.

Pošta přiznává, že na adresu vozíčkářky šlo od letošního roku celkem 18 balíků. Jen 11 z toho bylo úspěšně doručeno. "Dalších 7 balíků bylo uloženo na poštu, nicméně z toho 3 balíky jsou balíky s prefixem NA, které jsou určeny od podavatele k uložení na příslušnou ukládací poštu. V jednom případě byl balík uložen z důvodu adresát nezastižen a třikrát byl uložen z rozhodnutí pošty," uvedl mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Nicméně počet pořád nesedí. Stále ještě zbývají balíky, které zkrátka měly být doručeny. Důvodem nepředání a následného uložení balíků je podle mluvčího velice špatná personální situace u balíkových doručovatelů na depu. Potměšilová má samozřejmě možnost služby reklamovat, ale balíky si přece nenechává doručovat do ruky, aby se pak mohla zdržovat s dalším papírováním. Personální situace ji jako zákaznici nemusí také vůbec zajímat. O případu jako první informoval portál TN.cz.

Související články

Další články