Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Češi se budou muset v hospodách registrovat, plánuje Prymula. Kalousek ho podpořil

Češi se budou muset v hospodách registrovat, plánuje Prymula. Kalousek ho podpořil
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Pokud budete chtít na pivo, budete se muset zaregistrovat. Alespoň to plánuje ministr zdravotnictví Roman Prymula, který to řekl během interpelací ve Sněmovně. Podobné nařízení, kdy zákazník na sebe musí u hostinského nechat číslo, platí už například v Německu. Prymulu pak na Facebooku podpořil i zarytý odpůrce hnutí ANO Miroslav Kalousek.

Systém registrování v hospodách a registracích funguje v zahraničí tak, že při návštěvě stravovacího zařízení předloží hostinský zákazníkovi formulář. Host do něj musí zapsat své osobní údaje a hlavně telefonní číslo. Každý host má svůj vlastní formulář, aby nemohl vidět na cizí údaje.

Hostinský pak má povinnost formulář uschovat na určitou dobu. V případě, že se v restauraci či hospodě prokáže nákaza, úřady mají možnost do formuláře nahlédnout a zkontaktovat dotyčné lidi. To má ulehčit trasování kontaktů a zabránit šíření koronaviru v restauračních zařízeních, kde k přenosu dochází podle odborníků nejčastěji.

Kalousek podpořil Prymulu

Toto opatření už je zavedeno například v Německu a nyní k němu přistupuje i Vídeň. Jak dnes oznámil Roman Prymula během interpelací ve Sněmovně, opatření nejspíš zavede i v Česku.

Ministra zdravotnictví pak podpořil Miroslav Kalousek, který je známý svým odporem vůči všemu, na co sáhne Andrej Babiš. "Poslouchám interpelace. Ministr zdravotnictví Prymula nemusí být Vaše krevní skupina (moje také ne). Nemusíte ho mít rádi, to není kvalifikační předpoklad. Ale je to chlap, který zná cíl a je schopen k němu mířit přes překážky. Není to srab, jako Babiš nebo Vojtěch. Potřebujeme ho," zastal se Prymuly Kalousek na Facebooku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy