Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Češi se bojí jet k moři kvůli teroristům: Tady je 9 tipů na parádní dovolenou v Česku! Nezapomněli jsme ani na vaše děti!

Krásnou dovolenou si v létě užijete i v Čechách.
+ Dalších 6 fotografií
Přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou? Bojíte se kvůli terorismu letět letadlem k moři? Tak zůstaňte v Česku. I u nás se dá zažít krásná dovolená. Máme pro vás tipy, jak zažít stejně dobrou dovolenou jako v zahraničí, ale nemuset přejet přes hranice. A dovolená vám vyjde levněji.

V České republice je mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. A asi se budete divit, ale i u nás můžete vyjet na Saharu, Sibiř, k jezerům nebo gejzírům. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, vychutnáte si procházky a můžete si i zasportovat.

Islandské gejzíry v Česku

Pokud chcete vidět bublající gejzíry, nemusíte kvůli tomu jezdit na Island. Přírodní rezervace SOOS, která leží 6 kilometrů od Františkových Lázní, tak trochu připomíná zmenšený Island. Čeká vás tam vyschlé solné jezero, skály a slanomilné rostliny. Na tomto místě najdete několik bahenních sopek, močálů a minerálních pramenů.

Příroda vytvořila vlastně takovou minisopku. Uvnitř tohoto kráteru to vře jako při opravdové erupci vulkánu. Vypadá to, jako by tam dole někdo topil pod kotlem a pára si pořád hledala cestu ven na povrch. Ubytovat se můžete ve Františkových Lázních například v hotelu Tři lilie, který je vyhlášený.

Tundra v Krkonoších

Chcete se přenést do subarktické tundry? Stačí se vydat do Krkonoš. Známé a oblíbené je Úpské rašeliniště, které najdete mezi Luční boudou, Hraničním hřbetem, Obří boudou a Studniční horou. V Krkonoších budete navíc dýchat čerstvých horský vzduch a máte tam na výběr z mnoha hotelů a chat.

Ubytovat se můžete v horském hotelu v klidné části Rokytnice nad Jizerou, který se nachází u hranice Krkonošského národního parku a Jizerských hor. Součástí hotelu je i herna a wellness centrum, kde se můžete zrelaxovat po celém dni.

Jezera na Šumavě

Tato jezera vám budou připadat stejná jako ta Norská. A nemusíte se kvůli tomu vydávat do Skandinávie. Stačí, když navštívíte průzračná ledovcová jezera na Šumavě. Je jich tam pět a všechna jsou krásná.

Černé a Čertovo jsou největšími z celé Šumavy, dostanete se k nim pouze pěšky. Zakázaná jsou i kola. K Černému jezeru vás dovede žlutá turistická značka.

Jezero svádí ke koupání, ale pokud do něj vlezete, čeká vás tučná pokuta. Dalšími jezery jsou Prášilské, Plešné a jezero Laka.

Stonehenge v Česku

Nemusíte do Anglie, a přesto se můžete podívat na Stonehenge. Jeden takový je v jižních Čechách. Holašovický kruh je mezi turisty velmi oblíbený. Tvoří ho 25 obřích kamenů, které jsou poskládány do kruhu o průměru 30 metrů.

Říká se, že má nejsilnější energii ze všech tuzemských megalitů postavených člověkem. Zároveň se můžete vydat na krásné procházky do přírody a ubytovat se třeba v penzionu U Lišků.

Balaton u Nového Hrozenkova

Chtěli jste vidět Balaton v Maďarsku, ale cesta tam vám přijde dlouhá? Vydejte se k Balatonu v Čechách. Umělé jezero najdete poblíž spojovací silnice mezi Novým Hrozenkovem a Karolinkou, které leží v údolí Vsetínské Bečvy.

Najdete tam hodně pláží a s rodinou si užijete tu nejlepší dovolenou. Zahrát si tam můžete třeba plážový volejbal. Toto jezero má na rozdíl od toho maďarského Balatonu křišťálově průzračnou vodu. Vyzkoušet si můžete i skoky do vody, jízdu na vodních lyžích nebo snowboardu. Nachází se tam i vybavená půjčovna, kde najdete vše od neoprenu po ochranné helmy. Hlavně v létě je český Balaton hodně oblíbený.

Poušť najdete i v Česku

Chcete se vydat na Saharu, ale máte strach letět do Egypta? Zajeďte si do jižních Čech. Písečný přesyp u Vlkova je jedním z nejsušších míst u nás, takže si budete připadat jako v poušti. Vlkovský přesyp je nejznámější a také nejvíce navštěvovanou lokalitou tohoto druhu u nás, přezdívá se mu také Česká Sahara. Písečný povrch je tu jen vzácně pokryt borovicemi a jinou pískomilnou a teplomilnou flórou, a tak tu na nezpevněném povrchu vítr vytváří nejrůznější písečné tvary.

Turisté se k Vlkovskému přesypu dostanou po žluté turistické značce, která vede z Veselí nad Lužnicí. Po okraji přírodní rezervace vede také trasa naučné stezky Veselské pískovny. Na 7 kilometrech okružní obousměrné trasy je umístěno celkem 14 zastavení osazených informačními tabulemi. Ubytovat se můžete v penzionu Schwarzenberský seník v Třeboni.

Do pralesa v Česku

Iluzi amazonského pralesa vám nastíní i Boubínský prales na Šumavě. Tamní Naučná stezka má necelé čtyři kilometry a nachází se na ní celkem osm zastávkových míst. Ať už odtud zamíříte v kteroukoli stranu, narazíte na přírodní zajímavost.

Vedle nich je tu ale i spousta starých kulturních památek. Zříceniny, šumavské vesničky i zapomenuté sklárny, muzea, kapličky, kostely i zámek. Ubytovat se tam můžete v několika penzionech, populární je také ubytování v soukromí.

Super tábor na poslední chvíli

Chcete se vydat na dovolenou jenom ve dvou a na poslední chvíli vám vybouchlo hlídání pro děti? Pošlete je na tábor! Tento je velmi oblíbený a jsou ještě poslední volná místa. Tábor je letos na téma Mafie a bude probíhat v termínu 14.-27. 8. 2016.

Vaše dítě dostane šanci stát se mafiánem. Pokud je tedy vašemu dítku 6–15 let, neváhejte! Zahraje si celotáborovou hru, bude součástí svého gangu a zároveň si zasoutěží s ostatními týmy. Naučí se také všechny táborové dovednosti a získá nové kamarády. Přihlásit své dítě můžete třeba ZDE a váš syn nebo dcera na svoje prázdniny nikdy nezapomene.

Sibiř v Česku

Další oblíbenou lokalitou je kraj v jižní části Miličínské vrchoviny. Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí. Kolem najdete mnoho rybníků, luk a lesů.

Na své si přijdou i houbaři a rybáři. V okolí najdete dokonale upravené běžecké trasy. Uprostřed České Sibiře je skiareál Monínec, kde najdete nejrůznější sportovní vyžití.

Mohlo by vás zajímat

Další články