Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Češi na cestách: Nový pořad s nejbizarnějšími dialogy, které si dokážete představit

Češi na cestách: Nový pořad s nejbizarnějšími dialogy, které si dokážete představit
Zdroj: FTV Prima
Televize Prima nám naservírovala nový pořad - Češi na cestách. Dva našinci, kteří se neznali, se potkali na letišti a odletěli spolu do Řecka. Že půjde o velmi zajímavý program na nedělní večer, bylo jasné už ve chvíli, kdy mladík jménem Martin tipoval jako hlavní město Řecka Řím. Jejda... Ale bylo to celé opravdu tak špatné?

Na začátku pořadu lehce tápete v tom, zda se jedná o reality show, cestopis nebo co se vám vlastně snaží tvůrci sdělit. Tento pocit vás moc neopustí až do závěrečných titulků. Pokud bychom to měli nějak shrnout, tak dva lidé v šílených tričkách se smajlíky, na nichž je zezadu napsáno Czech Republic, aby pro jistotu úplně všude, kde způsobí v průběhu pobytu trapasy, věděli, že ti dva kupující "one ústřice, prostě, néééé... a ty nám to open tady tu one ústřice..." jsou opravdu od nás, absolvují jakousi dovolenou, proloženou nespočtem bizarních dialogů. Zároveň do pořadu v nečekaných chvílích vstupují vypravěči, kteří mluví o dějinách Řecka.

"Cestovatelé" Martin a Věrka jsou typičtí Češi. Dalo by se do nich celkem lehce strefovat. Vysmívat se prostorově výraznější Věrce či Martinovi, jehož anglickočeština je to nejhorší, co vás může potkat, by pro každého, kdo už něco procestoval a má všeobecný rozhled, nebyl problém.

Ale upřímná radost Věrky a nadšení ze všeho nového, co vidí, jsou tak sympatické, že jí to nakonec vlastně přejete. Martin je pohodový kluk, který bude asi v běžném životě sympaťák. Problém prvního dílu bohužel je, že rozhovory těchto dvou jsou místy natolik primitivní, až se vám ani nechce věřit v jejich realitu a celý pořad posouvají do jakési divné bizarní roviny. Dalším velkým minusem je, že nás pořadem provázejí stejné hlasy jako Prostřenem či Cestománií, tedy Václav Vydra a Jana Boušková. Chtělo by to změnu. Ale celkově přišla Prima s milým mainstremovým formátem, který příliš nenadchne a nepotěší, také ale neurazí. Alespoň podle premiérového dílu.

Uvidíme, co nám přinese ten příští už 17. 1. v 18:00 na Primě.

Související články

Další články