Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

„Byla to vražda,“ tvrdí dcera palestinského velvyslance, česká policie úmysl odmítá

Džamál Muhammad al-Džamál zemřel na následky výbuchu ve svém bytě.
Zdroj: Profimedia.cz

Záhada jednoho trezoru v bytě palestinského velvyslance, kdo nebo co stojí za výbuchem trezoru, který podle prvotních slov policie nikdo dvacet let neotevřel, ale zaměstnanci ambasády tvrdí, že byl používán běžně na peníze?

V pražském Suchdole došlo na Nový rok k výbuchu, ve svém novém bytě, kam se zrovna stěhoval, byl těžce zraněn Džamál Muhammad al-Džamál, palestinský velvyslanec. Na následky zranění ještě týž den zemřel, jeho žena se nadýchala zplodin. Do bytu se i s nábytkem stěhoval záhadný trezor, který byl nejspíš naplněn trhavinou, podle serveru ČT24 používala sejf Organizace pro osvobození Palestiny v 80. letech.

Jeho dcera Rana nyní tvrdí, že otec byl zavražděn a s trezorem bylo manipulováno během stěhování, ale česká policie oponuje, že vyšetřování nenaznačuje, že by v tom byl úmysl. Podle serveru iDnes Rana nepochybuje, že šlo o zločin. „Je za tím určitě zlý úmysl. Nevím, jestli politický nebo jaký, ale bylo to plánované. Nevím jakou stranou, nevím kým, ale určitě to nehoda nebyla. Neexistuje žádný trezor, který by vybuchnul sám od sebe, ani v národních bankách, a myslím si, že u sebe v ložnici by nikdo nenechával žádné výbušniny,“ dodala.

Rodina nyní převeze tělo do Ramalláhu, kde bude Džamál pohřben.

Související články

Další články