Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Byla to alkoholička a holka do větru: 10 věcí, které jste nevěděli o milence nacisty Goebbelse

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com
+ Další 2 fotografie
Lída Baarová
Život prvorepublikové hvězdy Lídy Baarové by vyšel minimálně na mexickou telenovelu. To, co ona stihla prožít za celý život, se nepodaří ani deseti lidem najednou. Její život nebyl jen sláva a bohatství, ale především strmé pády do pekel, za které si mohla ve většině případů sama. My vám přinášíme 10 věcí, které jste možná o této hvězdě první velikosti nevěděli.

Lída Baarová byla diva slavná po celé Evropě. Lidé o ní ale navyprávěli různé věci. Byla to opravdu taková vypočítavá mrcha, co si šla jen za svou kariérou a cílem, nebo ve finále naivní holka, která si myslela, že jí vše projde díky její kráse.

Je ale spousta věcí, o nichž možná nevíte, že si Lída Baarová odžila. Možná jste vůbec nic netušili o těchto 10 událostech, co se herečce přihodily.

1. Změna jména

Narodila se jako Ludmila Babková, tatínek jí říkal „Bobeš“. Když ale měla hrát ve svém prvním filmu, tak si musela vybrat umělecký pseudonym. Táta jí poradil, aby se přejmenovala na Baarovou, podle jeho přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara.

2. Sourozenecká rivalita

Většina lidí si myslí, že už odmala byla Lída upřednostňovaná, ale podle herečky je to právě naopak. Zmiňuje se o tom, že její o sedm let mladší sestra Zorka byla nádherné dítě – blonďaté vlásky a modré oči. Kdo ji viděl, tak si ji zamiloval, ale tmavovlasou Lídu kupodivu přehlíželi. Podle ní spíš vypadala jako mulatka na tu dobu.

3. Vděk jí nic neříkal

Díky novináři Otakaru Štorch-Marienovi byla obsazena do svého prvního filmu. Sice mu na začátku napsala tři děkovné dopisy, ale jak se stala slavnou, tak už zapomněla na svého objevitele a i po jeho prosbách s ním odmítala pracovní schůzky. A když už se domluvili, tak přišla pozdě, byla odměřená a nevěnovala se mu.

4. Slavní Češi jí leželi u nohou

Lída byla bez pochyby nádherná holka, proto se není čemu divit, že byla v hledáčku všech mocných mužů. Zamiloval se do ní i Vlasta Burian, který se chtěl kvůli ní rozvést, či Hugo Haas.

5. První sex

O panenství herečku v osmnácti letech připravil režisér Karel Lamač. „Ničeho jsem nelitovala a byla jsem mu vděčná, že chvíli, na kterou každá mladá žena čeká s nejistotou i zvědavostí, mi nijak nezkazil. Byl asi v podobných situacích zkušený a dovedl pochopit, co dívčích osmnáct let potřebuje, aby se necítilo ani okradeno, ani zneuctěno.“

6. Zpackaný potrat

S německým idolem Gustavem Fröhlichem otěhotněla. Jenže o dítě přišla kvůli mimoděložnímu těhotenství. Musela na operaci, která ji připravila o další možnost mít děti. Z některých pramenů vyplývá, že výsledek operace vyjednal sám Fröhlich, který byl ženatý.

7. Připravila zkázu celé své rodině

Po druhé světové válce byla obviněna z kolaborace, což na rodinu vzneslo černý mrak. Její máma, která byla posedlá slávou své dcery, dostala při výslechu infarkt a zemřela. Nedlouho poté spáchala sebevraždu její sestra Zorka, skočila z okna jejich vily. A jejímu tátovi byla amputována noha, protože odmítl operaci, aby mohl být oporou svým dcerám, jenže Zorku nakonec neuhlídal.

8. Zničila život Vlastu Burianovi

Pod nátlakem pomohla zničit nejen kariéru známému komikovi. Řekla, že byl velký kamarád s Němci a donášel na svůj lid. V závěru protokolu vypovídala: „Další informace o Burianovi by mohl podati Trégl, Franta Černý a jiní čeští filmoví a divadelní herci, kteří byli s Burianem v častějším styku. Všichni musí podle pravdy potvrditi, že Burian se v době okupace nechoval jako dobrý Čech a spolupracoval dobrovolně s okupanty, s jejichž význačnými činiteli se velmi přátelil.“

9. Byla to alkoholička

Kolega Karel Höger neměl pro Lídu žádná pochvalná slova. Podle něj jen nasávala a byla do větru. „Mohu o Baarové říci, že byla velmi poživačná. Pokud ji z pracovního styku znám, vím, že byla vždy ve stavu podnapilém. Při filmování měla s sebou vždy litr vína a stále popíjela. Co jsem u ní považoval za velkou nectnost, bylo její opilství a pak erotická snadnost a rozdávačnost,“ vypověděl.

10. Odmítla Hollywood

Nejvíce nepochopitelná věc po vztahu s Josephem Goebbelsem je to, že odmítla opravdu neodolatelnou nabídku z Hollywoodu. Mohla z ní být hvězda světových kvalit, ale ona sedmiletou smlouvu odmítla s tím, že by to ministrovi propagandy, se kterým udržovala milenecký vztah, nemohla udělat. Nakonec se s ní Goebbels rozešel a ona poznala, jak byla hloupá.

Související články

Další články