Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Byla jsem nula, říká Vlastina Svátková: Kvůli anorexii skončila na pokraji smrti

+ Dalších 7 fotografií
psychika
Dnes je to krásná, sebevědomá a oduševnělá žena, která se nebojí přiznat, že i ona ve svých letech občas tápe a hledá samu sebe. Herečka Vlastina Svátková (37) dnes platí za vyrovnanou ženu a mnohé kolem sebe inspiruje právě tím, že umí přiznat své chyby a nedostatky. Půvabná Slovenka si totiž v minulosti sáhla až na úplné dno a od smrti ji dělil jenom krůček...

Na první pohled se zdá, že je Vlastina velmi vyrovnaná žena a přesně ví, co od života čeká… Jenže vždy tomu tak nebylo. V době, kdy dospívala, začala mít ze sebe takové komplexy, které ji přivedly až na hranici smrti.

„Neměla jsem žádné sebevědomí, myslela jsem si o sobě, že jsem nula, a neměla jsem se ráda,“ svěřila se před lety herečka České televizi. „Bylo mi tedy vlastně jedno, jestli si ubližuju, já jsem si v té době ubližovala vědomě,“ prozradila Vlastina. Problém, o kterém do té doby Vlastina ani snad nevěděla, že existuje, odstartovala v jejích 16 letech nejapná poznámka tehdejšího přítele o tom, že má velký zadek. To byl pro herečku moment, kdy si dala do hlavy, že není hezká a že ji lidé nebudou mít rádi, pokud nebude dokonalá.

V ten moment také začal boj sama se sebou, který vyústil v nebezpečnou poruchu příjmu potravy – mentální anorexii a následně i bulimii. Vlastina na sobě začala tvrdě makat. Přestala jíst nezdravé věci a začala cvičit aerobik. Do půl roku se z oplácané teenagerky stala krajská mistryně. Ve svém novém těle se zhlédla a dál se utvrzovala, že ji lidé budou přijímat jenom tehdy, když bude vypadat dokonale. Z anorexie přešla pozvolna do fáze zvracení, tedy bulimie. Vlastina se ocitla v kolotoči přejídání se, zvracení a hluboké deprese.

Nikdo z jejího okolí včetně terapií u odborníků jí nepomáhal. Vlastina byla na úplném dně. „Přicházely zdravotní problémy, zejména gynekologického původu…,“ svěřila se. I přes takové obtíže se jí ale podařilo s tehdejším manželem otěhotnět. „V ten moment, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem přestala zvracet, měla jsem tak obrovskou motivaci a také jsem mohla jíst všechno, co jsem chtěla.“ Od narození prvního syna už neměla nikdy problém s jídlem. „Už se mi nikdy nestává, že bych se přejedla,“ přiznala Vlastina.

Slovenská herečka se u nás nejvíce proslavila rolí Sandry ve filmu Gangster Ka. Objevila se ale i například v bondovce Casino Royale. Kromě hraní se dnes věnuje i psaní knih a především svým třem synům a manželovi.

Mohlo by vás zajímat

Další články