Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Bydlíte v bytě o velikosti konzervy sardinek? 5 osvědčených tipů, jak malé prostory učinit obyvatelnějšími!

Cítíte se ve svém bytě či domě příliš stísněně? Udělejte
s tím něco!
Zdroj: homelove.cz
+ Další 2 fotografie

Na velikosti nezáleží! Možná se zdráháte tomu věřit, ale tato prostá pravda platí, i pokud je řeč o bydlení. Pokoje sice nelze nafouknout, ale můžete je minimálně opticky zvětšit, zefektivnit využívání jejich užitné plochy atd.

Samozřejmě – „malý“ je velmi subjektivní pojem. Někomu úplně stačí obytná plocha 40 metrů čtverečních, zatímco jinému připadá klaustrofobický i byt o rozloze 100 metrů čtverečních. Ať už se však řadíte do jakékoliv kategorie, následující tipy vám pomohou váš obytný prostor maximalizovat, takže si nebudete muset připadat jako v krabičce od sardinek.

  1. Myslete vertikálně – máte nedostatek úložného prostoru? A co třeba mezery mezi skříněmi a stropem – nevešlo by se tam ještě pár poliček? Nebo nad dveře?
  2. Nebojte se vizuálních dělících prvků – například různých pokojových zástěn, s jejichž pomocí místnost rychle „rozsekáte“ do několika funkčních částí. Ke stejnému účelu dobře poslouží i knihovnička atp.
  3. Skrývejte, schovávejte, maskujte – před regály a poličky pověste závěsy, předměty denní potřeby ukládejte do košů či krabic. Investujte do nábytku se skrytým úložným prostorem.
  4. Zbavte se nepotřebných věcí – jeden z nejjednodušších triků, jak maximalizovat váš obytný prostor. Naučte se vzdát se věcí, které jsou vám k ničemu a jen zabírají potřebné místo. Prostě si položte otázku „opravdu to nezbytně potřebuji k životu?“, a pokud odpověď zní „ne“, není o čem přemýšlet.
  5. Přeměňte stávající pokoje na multifunkční místnosti – v kuchyni nemusíte jen vařit, ale i jíst a relaxovat. Pokud budete spát na rozkládací pohovce v obýváku, nepotřebujete ložnici…

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.

Související články

Další články