Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Burcující kultovní video na záchranu lidí s diagnózou, co měla Bartošová: Má cenu je zachránit!

Rok 1990 byl rokem, kdy šla nyní již tragicky zesnulá Iveta Bartošová strmě na výsluní a nebyl československý puberťák, který by neměl ve svém pokojíčku vylepen na zdi její plakát. Iveta byla živým snem o úspěchu a kráse pro tehdejší mládež a režisér Tomáš Vorel v té době natáčel dnes již kultovní film Kouř. V něm šly vidět typické znaky první poloviny devadesátých let: divokost, elán, odhodlání a hravost.

Pak ale přišly i časy krušnější. V „Kouři“ je symbolizuje scéna s názvem „Má to cenu!“, kde zazní důležitá replika: „Kdy už konečně pochopíš, že nejde o nějaký projekt, ale o život?“ U Ivety je konec této scény, převedený do reálného života, bohužel už nyní zcela jasný.

Budiž toto jednání návodem pro všechny čtenáře eXtra.cz, kteří mají ve svém okolí někoho s neléčenou maniodepresivní psychózou, nebo jsou to dokonce oni sami, aby nepodcenili její dlouhodobou odbornou léčbu. Jak je ze scény zjevné, najdou se i lidé, kteří říkají, že to cenu „nemá“, nakonec však převládne zcela jasné veřejné mínění, že to cenu má.

Stejně to ale vždy může dopadnout „úplně jinak“, jak jde vidět v samotném závěru videa…

Mohlo by vás zajímat

Další články