Je to jeden z největších britských zpěváků, přitom v davu byste ho těžko poznali. Měl unikátní vlastnost vypadat jako vagabund právě vylezlý zpod mostu, i když jeho oblek stál více než náš první byt.

A jeho písně zná úplně každý, ač si to třeba nemyslí.

Joe Cocker (†70), chlapák s hlasem, který zněl jak po vypití deseti galonů whiskey a vykouření trilionů cigaret, zemřel právě na rakovinu plic. A díra po něm tu zůstane velká.

Jeho hlas byl jedinečný a jedním z nejlépe rozpoznatelných zvuků na zemi, jeho styl vystupování taktéž. Žádné cavyky okolo, prostě přišel děda k mikrofonu a začal zpívat před plnou halou. A lidi šíleli.

Praha dokonce několikrát. Cocker to tady měl rád a byl u nás opakovaně, naposledy před rokem. I ve vysokém věku tady vyprodával haly a jeho hity jako Tonight, Unchain My Heart, Summer In The City nebo N'Oubliez Jamais jsou nesmrtelné a budou nesmrtelné.

Stejně jako vagabundí styl i to, že se z anglických zaplivaných pubů dokázal svou jedinečností dostat až na vrchol. A tam zůstal až do své smrti, nenápadný, skromný, v davu se ztrácející, přesto světová hvězda.

Do níž by to nikdo na první pohled neřekl.