Zdá se, že počáteční šílenství, které bylo spuštěno v pondělí, tak trochu utichlo, ale nemyslete si. Ještě existuje obrovská spousta obrázků, které nebyly zveřejněny. Je ale docela možné, že je už nikdy neuvidíme. Proč?

Člověk, který většinu již uniklých fotografií zveřejnil, nepatřil do tajemného kruhu hackerů. Fotky totiž nezískal pouze jeden člověk. Na internetu už nějakou dobu operuje skupina, která fotografie z hacknutých účtů a telefonů sbírá a část z té sbírky, která unikla ven, vznikala klidně i několik let.

Pokud byste se chtěli do skupiny dostat, museli byste mít nějaké nahé celebrity. Pak, když už jste ve skupině, se s ostatními podělíte se svým úlovkem a na oplátku dostanete přístup k fotografiím, které už skupina získala. Případně je možné si vstup do této skupiny koupit, jako se to podařilo člověku, který několik fotek zveřejnil na internetu. Chtěl za ně peníze, respektive bitcoiny, virtuální měnu, aby něco vydělal. Aby prostě po tom vstupu do skupiny nebyl v minusu.

To se mu nakonec nepodařilo a zdá se, že už příliš mnoho fotografií nemá. Úzcí členové skupiny jich ale mají spoustu a občas s něčím provokují na diskuzních fórech, jako když ukázali cenzurovaná videa Jennifer Lawrence natřásající prsy nebo teď ukazují pár nových fotografií Kaley Cuoco alias Penny z Teorie velkého třesku.

Budou tedy nové fotky? Možná se někomu podaří je dobře prodat a ten dobrodinec je zveřejní. Možná také ne. Ale dostat se do té skupiny, která takových fotografií může mít tisíce a tisíce včetně videí a sex tapes, bude o dost těžší, než bylo doposud. Zejména pak, když po nich intenzivně pátrá FBI…