Samir Hauser a drsný pražský rapper Řezník si jen tak bokem zmapovali pražskou klubovou scénu. Je jistě dobře, že tématu divokých 90. let se někdo věnuje. Film, který připravuje producent Čestmír Kopecký, mapuje například historii slavného Bunkru nebo nechvalně proslulého Mamma klubu, jenž se nacházel v ulici Elišky Krásnohorské a byl nonstop zahalen v marihuanovém dýmu. Je to prostě filmový průřez dobou, kdy drogy byly čisté, sex špinavý a život jeden velký večírek .

Jestli hoši zvládnou tuto kultovní dobu věrně zaznamenat, bude to bomba. Scéna 90. let a hudební kluby tehdejší doby patří k nejbláznivějším kapitolám české historie.

Celovečerní film Prokopat se ven bude režírovat Řezník a Samir Hauser, jenž 90. léta stejně jako většina jeho vrstevníků propařil, se nechal slyšet, že mu do toho nehodlá kdo ví jak mluvit, ale pokud určité situace nebudou odpovídat syrové realitě 90. let, tak zasáhne. A slibuje scénu, kde se penis jednoho z hrdinů promění v Jona Bon Joviho. "Je to o mně, o mých kamarádech a o známých pražských postavičkách, které se v té době motaly Prahou. Jestli bude film kontroverzní, nevím, jediné co mohu slíbit, je, že to nebude zas další český film,“ prohlásil Ferrari.

O Řezníkovi ovšem Bruno Ferrari mluví jenom v superlativech. „Je to velmi talentovaný člověk a má představivost. Navíc má scénář, kterým se bude řídit,“ řekl v rozhovoru pro iprima.cz.

Sám Samir by se měl ve filmu o mladých lidech z porevoluční Prahy také objevit. Snímek má být totiž pojat povídkově a jedna z povídek se odehrává na koncertě jeho kultovní kapely Vanessa a následně na mejdanu u jedné z fanynek. Povídky to mají být celkem čtyři.

Takže každopádně se mají diváci na co těšit, protože tenhle film bude určitě stát za to – ať už si budete chtít na tyhle nejdivočejší časy zavzpomínat, nebo je prožít prostřednictvím stříbrného plátna.