Kostel svatého Vavřince v brněnských Řečkovicích nedaleko Ivanovic, kde bydlela rodina Veroniky H., se dnes obklopil desítkami truchlících. Přišli příbuzní a kamarádi bratrů Filipa a Davida, otce Martina a oblíbené třídní učitelky, které vyvraždil Američan Kevin Dahlgren, občan kalifornského Palo Alta a bratranec obou sourozenců.

Kostel by zcela zaplněn a mnoho lidí také postávalo venku, protože už pro ně na obřadu nezbylo místo. Přátelé rodiny z hudební skupiny Ukulele orchestra jako Brno, kde hráli otec Martin a syn Filip, pro rodinu vypravili pohřeb a nechali na něm zahrát předělanou skladbu Desert rose od Stinga, ve které oba zpívají a hrají.

U oltáře kostela stojí čtyři rakve a smuteční místo hlídají i městští strážníci, součástí pohřbu je zádušní mše vedená řečkovickým farářem.

Dahlgren právě teď sedí ve vazbě a čeká, co s ním bude dál. Obhajovat ho má jeden z nejlepších amerických advokátů, jenž doufá v propuštění Kevina (20) na kauci. Česko se naopak snaží o jeho vydání zpět do země, kde mu hrozí doživotí. Dahlgren vyvraždil rodinu svých příbuzných postupně, jak přicházeli domů, pak jejich těla odtáhl do garáže, kde se je pokusil spálit.

Ihned po činu utekl do Vídně, kde se dostal do letadla společnosti United Airlines a vystoupil ve Washingtonu, kde byl okamžitě zatčen. Motiv jeho činu je zatím záhadou, Dahlgren u své české rodiny strávil asi dva týdny a hledal si zde práci jako učitel angličtiny. Spekuluje se, že trpí schizofrenií a k vraždě ho navedly hlasy v jeho hlavě. Z domu zavražděné rodiny totiž po jeho činu nic nezmizelo.