Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Brittany Murphy (†32) by slavila narozeniny: Před 10 lety ji zabil zápal plic a předávkování

Brittany Murphy (†32) by slavila narozeniny: Před 10 lety ji zabil zápal plic a předávkování
Zdroj: imdb.com
+ Dalších 10 fotografií
výročí
V devadesátých letech a v prvním desetiletí 21. století jí svět ležel u nohou. Herečka Brittany Murphy (†32) šla z role do role a patřila mezi nejkrásnější hollywoodské herečky. V prosinci roku 2009 se jejím blízkým zhroutil svět a fanoušci se dozvěděli zprávu, které nemohli uvěřit - mladá umělkyně zemřela poté, co zkolabovala v koupelně. Příčina její smrti nebyla dlouho známá a i dnes, po deseti letech od doby, co odešla do hereckého nebe, lidé spekulují nad tím, zda je oficiální příčina pravdivá.

Brittany Murphy se narodila 10. listopadu 1977 v Atlantě. Když jí byly 2 roky, rodiče se rozvedli a ona se s matkou přestěhovala do New Jersey. Brittany se už od útlého věku toužila stát herečkou a zpěvačkou a její matka ji v tomto snu podporovala. Ještě jako teenagera ji proto odvezla do Los Angeles, kde jí pomáhala nastartovat kariéru.

Jakmile dostala v roce 1991 svou první roli v seriálu, její hvězda začala stoupat raketovým tempem. Když se v roce 1995 objevila ve snímku Praštěná holka, byla ještě ošklivým káčátkem, jež se pak zničehonic proměnilo v krásnou labuť. Diváci se na ni dodnes rádi dívají ve snímcích jako 8. míle, Líbánky či Sin City - město hříchu

Stejně jako o Brittany měli zájem filmaři, stáli o ni i slavní muži. Její milostný život začal být divoký v roce 2002, kdy vyšlo najevo, že randí s Ashtonem Kutcherem Tento vztah ale dlouho nevydržel a stejně tak se jí rozpadlo ještě dalších několik, během kterých se stihla dokonce i zasnoubit. Skutečné štěstí potkala až po boku scenáristy Simona Monjacka, kterého si vzala v květnu roku 2007. Společně s ním a svou matkou se přestěhovala do luxusní vily.

Život hvězdy není jednoduchý, o čemž se i herečka sama přesvědčila hned několikrát. Velmi obtížné pro ni byly měsíce, během nichž ji veřejnost kvůli rapidnímu úbytku váhy obviňovala z braní kokainu. Murphy sama tyto spekulace několikrát popřela a krátce poté uzavřela modelingovou smlouvu se značkou Jordache, což její štíhlost vysvětlovalo.

Psalo se 20. prosince 2009, když byla do domu Murphy a jejího muže v 8 hodin ráno zavolána záchranka. Herečka zkolabovala v koupelně, kde se ji záchranáři snažili oživit. Následně ji převezli do nemocnice, kde se jí krátce po desáté hodině ranní zastavilo srdce. Patolog příčinu smrti mladé umělkyně dlouho tajil, nakonec však v oficiálním prohlášení uvedl, že hlavní příčinou smrti byl zápal plic, který se herečka snažila vyléčit velkým množstvím léků na předpis. Těmi se ale předávkovala.

Jen 5 měsíců po její smrti byl ve stejném domě nalezen mrtev i její manžel Simon Monjack. Příčina jeho smrti byla stejná jako u Brittany - zápal plic. Simon byl pochován do stejného hrobu jako jeho manželka. Vila, v níž oba zemřeli, hledala majitele velmi dlouho a podle informací zahraničních médií to je především proto, že lidé tvrdí, že je prokletá a že v ní zesnulí manželé straší.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy