Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Britský premiér David Cameron terčem vtipů: Střílí si z něj i slavný Jean-Luc Picard ze Star Treku!

„Mám přímou linku do Bílého domu. Heč!“
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Jak mnozí z vás nejspíš vědí, americký prezident Barack Obama před několika dny telefonicky jednal o vývoji na Ukrajině s německou kancléřkou Angelou Merkel, polským prezidentem Bronislawem Komorowským a britským premiérem Davidem Cameronem. Jeden z těchto rozhovorů však měl nečekanou dohru.

Poslední jmenovaný, David Cameron totiž na svůj Twitter následně nahrál snímek, na kterém sedí s telefonním sluchátkem u ucha a tváří se smrtelně vážně. „Mluvil jsem s @BarackObama o situaci na Ukrajině. Jsme zajedno v tom, že ruská intervence je odsouzeníhodná,“ připsal k němu.

Je jasné, že inkriminovaná selfie ho měla prezentovat jakožto váženého státníka, který disponuje přímou linkou do Bílého domu. Dosáhnul však pravého opaku – sociální sítě rychle zaplavily desítky obrázků, jejichž autoři ho parodují.

Jedny z nejpovedenějších fotografií zveřejnili americký komik Rob Delaney a britský herec Patrick Stewart. Zatímco Rob zapózoval s tubou zubní pasty, Patrick místo do telefonu „mluví“ do balení antibakteriálních ubrousků Wet Ones.

David Cameron si to ovšem nenechal líbit a vytáhl do protiútoku. „@SirPatStew hovořím s jiným americkým prezidentem, tentokrát tváří v tvář a ne po telefonu,“ uvedl u dalšího publikovaného snímku, který ho zachycuje při jednání s Billem Clintonem.

Na to už Rob a Patrick pravděpodobně odpověď mít nebudou…

Související články

Další články