To, že máte vlastní ostrov, ještě neznamená, že si na něm můžete dělat, co chcete. O tom se nedávno přesvědčil i známý britský dobrodruh a spisovatel Bear Grylls, dobře známý především všem divákům seriálu Nutné k přežití.

Bear se dostal do křížku s úřady poté, co na svém soukromém ostrově vybudoval obří skluzavku, aniž si lámal hlavu s otázkou, zda náhodou nebude potřebovat stavební povolení. Následně její fotografii zveřejnil na Twitteru.

„Nová skluzavka na našem ostrově. Do vody dopadnete velkou rychlostí!!!“ připsal k snímku Bear.

Tím však značně popudil místní byrokraty, kteří nyní tvrdí, že skluzavka by mohla být nebezpečná, a hodlají celou záležitost důkladně prošetřit. „Bylo mu řečeno, že skluzavku lze kvůli přílivu používat jen několik hodin denně a že se na ní bude jezdit pouze v době, kdy pan Grylls bude přítomen na ostrově. I tak jsem ale velmi znepokojen představou, že by mohlo dojít k nějaké nehodě,“ uvedl jeden z úředníků.

Bear, který má se svou manželkou tři syny, ostrov koupil v roce 2001 za necelé tři miliony Kč. V současné době plánuje výstavbu nového přístavu, do které hodlá investovat dalších cca 17 milionů. Ale ani ve snu by ho prý nenapadlo, že mu někdo bude dělat problémy kvůli obyčejné skluzavce.