Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Brigitte Bardot slaví 85 let: Z nenápadné dívky se změnila v sexsymbol, pak v důstojnou dámu

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
narozeniny
Někdejší idol pánských sexuálních fantazií Brigitte Bardot slaví 85. narozeniny. Z mladičké dívenky, která byla světu neznámá, se v poměrně brzkém věku stala ženou, kterou svět pro její krásu obdivoval. Dnes je z ní důstojná paní v letech, která se o svůj vzhled stále pečlivě stará.

Brigitte Bardot, celým jménem Brigitte Anne-Marie Bardot, se narodila 28. září 1934 v Paříži. Ačkoliv její krása byla evidentní už v dětství, až v pozdějším věku se díky ní uplatnila. Když jí bylo 18, vzala si režiséra Rogera Vadima, který jí pomohl s kariérou filmové herečky, zpěvačky a modelky.

Blonďatá kráska s velkýma očima a plnými rty se nejvíce proslavila snímkem A Bůh stvořil ženu z roku 1956. V oblibě byly ale i další snímky, v nichž si herečka zahrála, byla totiž ikonou, o kterou byl velký zájem. Oblibě ze strany mužů propadla a možná i proto byla několikrát vdaná.

Rogera Vadima, který jí pomohl ke slávě, si vzala v roce 1952 a jen o 5 let později se s ním už rozvedla. Dva roky poté vstoupila do druhého manželství, a to s hercem Jacquesem Charrierem, s nímž má své jediné vlastní dítě – syna Nicolase, který dnes žije v Norsku. Poté se provdala za německého průmyslníka a multimilionáře Gunthera Sachse, s nímž žila v letech 1966 až 1969. Jejím nynějším manželem je od roku 1992 francouzský pravicový politik Bernard d'Ormale, který je členem strany Front national.

Brigitte Bardot se hvězdou stala už v osmnácti letech. Když jí bylo 39, na kontě už měla 42 snímků, a proto se rozhodla, že hereckou kariéru pověsí na hřebík. Poté svůj život zasvětila boji za práva zvířat, kterému se věnuje i dnes, kdy už má skutečně úctyhodný věk. Po téměř celý svůj život nejí maso a zůstává silnou kuřačkou.

Související články

Další články