„Ano, mám rakovinu prsu a v současné době podstupuji léčbu. Nadále se snažím správně jíst, cvičit a zůstat pozitivní. Jsem moc vděčná rodině, přátelům a lékařům za jejich podporu. A pochopitelně i svým fanouškům, kteří stáli při mně,“ uvedla Doherty ve svém oficiálním prohlášení.

Zároveň však podala žalobu na firmu, která měla spravovat hereččiny finance a platby zdravotního pojištění. Pravidelně na účet firmy prý posílala pět procent ze svých příjmů, jenže se přišlo na to, že platby zdravotního pojištění v loňském roce neproběhly.

Jak herečka uvedla, do systému se mohla znovu přihlásit až letos a lékaře proto nemohla minulý rok navštěvovat, když nebyla pojištěna. Kdyby byla, lékař by na rakovinu přišel dřív, tím pádem by i její léčba začala dřív.

Společnost Tanner, Mainstain, Glynn & Johnson, která měla hereččino pojištění na starosti, se pochopitelně brání: „Tvrzení, že společnost Tanner Mainstain zapříčinila, že nebyla pojištěná, což jí zabránilo vyhledat lékařskou péči, nebo že nějakým způsobem přispěla k její rakovině, jsou nepravdivá. Tanner Mainstain se bude agresivně bránit všem tvrzením u soudu,“ uvedl mluvčí společnosti.