Minimálně v jednom snímku se totiž objevila. Ve snímku, který se dle zákulisních informací nikdy neměl dostat do České republiky. Jenže jak už to tak bývá, na všechno se jednou přijde.

"Moje rodina mně připravila bezproblémové dětství i dospívání a život „Irenek“ mi byl na hony vzdálen. Najednou jsem byla pro celou republiku ta IRENKA!!! Sexuální symbol v nepříliš lichotivém světle,“ rozpovídala se Šárka Vojtková o svých 15 minutách slávy v rozhovoru pro Filmová místa.

Opravdu jí byl ale život „Irenek“ tak vzdálen? Ve snímku Lusty Liasons se objeví hned ve třech sexuálních scénách. Nejdříve se vášnivě miluje s filmovým manželem, který si myslí, že ho podvádí (a dokáže nám při tom, že depilace nebyla na počátku 90. let zrovna v módě), aby o několik sekund poté manžela skutečně podvedla. To navíc se slovenským hercem Miroslavem Nogou, kterého čeští diváci znají například ze seriálu Ranč U zelené sedmy.

Na závěr se pak stane v jiné povídce zhruba tisící trofejí chlípného knížete.

„Musím přiznat, že jsem to nezvládla. Přišla řada lukrativních nabídek na další natáčení, ale vše jsem odmítla," tvrdila v rozhovoru Šárka o době po natočení Dědictví. Některé honoráře ale asi byly přece jen až příliš lukrativní.

Za roli v tomto erotickém filmu měla Vojtková od produkční společnosti Playboy údajně dostat tehdy skutečně astronomické tři tisíce dolarů.