Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Bojovníci proti poruchám příjmu potravy mají amok: Kvůli panence, která odmítá jíst, budou přibývat anorektičky, zakažte ji!

Panenka Nenuco, která nechce jíst, prý podporuje anorexii.
+ Další 2 fotografie

Na trh byla nedávno uvedena nová panenka Nenuco, která odmítá jíst. Aktivisté, kteří se snaží bojovat proti poruchám příjmu potravy, však šílí a prodej panenky chtějí zakázat!

Set panenky Nenuco s názvem Nenuco Won’t Eat (Nenuco nebude jíst) stojí 34,99 liber, což je asi 1180 Kč. Když k puse panenky přiblížíte lžičku, začne kývat hlavičkou ze strany na stranu a jídlo odmítat.

Kritici tohoto produktu tvrdí, že prodejem této hračky si budou děti myslet, že odmítat jídlo je naprosto normální. „Nechtěla bych takovou hračku doma na polici. Podporuje nezdravé chování vůči jídlu, které může vést k anorexii,“ tvrdí Anita Worcester ze sdružení Sweda, které se aktivně angažuje v boji proti anorexii a dalším nemocem, které souvisí s přijímáním potravy. Mluvčí dalšího sdružení s názvem B-eat tvrdí, že už i malé děti si začínají všímat toho, jak vypadá jejich tělo, a že panenka, která jídlo odmítá, pro ně rozhodně není dobrým příkladem.

Ovšem výrobci, kteří se snaží na svém produktu co nejvíce vydělat, mají samozřejmě opačný názor. „Děti velmi často nechtějí jíst, co mají na talíři. Je to jen hra. Rozhodně nechceme děti podporovat v tom, aby nejedly,“ tvrdí marketingový ředitel společnosti vyrábějící Nenuco, Nikki Jeffrey. A jak se na tuto hračku díváte vy? Koupili byste ji svému potomkovi?

Mohlo by vás zajímat

Další články