Fotografujete rádi? A už se vám někdy podařilo zachytit něco skutečně nevysvětlitelného? Autorům následujících snímků ano – a garantujeme, že při jejich prohlížení vám bude běhat mráz po zádech…

Ukázkovým příkladem může být fotografie ze záhlaví tohoto článku. Je na ní zvěčněna jedna z obětí šestinásobné vraždy, ke které došlo v roce 1922 na bavorském statku Hinterkaifeck. Tento hrůzostrašný případ se dosud nepodařilo objasnit – vyšetřováno bylo více než 100 lidí, avšak nikdo nebyl nikdy zatčen a zcela nejasný zůstává také motiv činu.

Zajímavý je rovněž snímek skupinky čtyř chlapců, kteří se drží kolem ramen. Schválně – poznáte, co na něm nesedí? Zaměřte svoji pozornost na hocha v černém tričku – těsně vedle jeho hlavy je ruka se vztyčeným palcem… která ovšem evidentně nikomu nepatří. Chytře udělaná fotomontáž, nebo něco víc?

Samostatnou zmínku si zaslouží také fotografie takzvaných Hessdalenských světel. Ta se již několik desítek let objevují nad norským údolím Hessdalen a děsí místní obyvatele. Světla na obloze buď nehybně visí, nebo se po ní pohybují rychlostí až 8 km/sec. Záhadu jejich původu se neúspěšně pokusila rozluštit už celá řada vědců.