Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Boj o navýšení rodičovské: Senát nesouhlasí, že by platila jen pro někoho

zákon
Senát chce vrátit zákon o navýšení rodičovské Sněmovně. Jako první o tom informovala Česká televize. Senátoři chtějí, aby na 80 tisíc navíc dosáhly všechny rodiny, které budou mít k 1. lednu dítě mladší čtyř let. Vládní návrh, který podpořila Sněmovna, totiž počítá s o dvě a půl miliardy levnější variantou. Na přidání mají mít nárok jen ty rodiny, které budou k 1. lednu rodičovský příspěvek pobírat.

Vrácení vládního návrhu na zvýšení rodičovské do Sněmovny podporují v Senátu tři nejsilnější kluby, a to ODS, Starostové a nezávislí a také Klub pro liberální demokracii – Senátor 21.

„Věřím, že se podaří v Senátu získat většinu pro to, abychom pozměňovací návrh, který zajistí spravedlivé navýšení rodičovského příspěvku, podpořili,“ uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.

Podle České televize zřejmě Senát vládní návrh neschválí a vrátí ho zpátky do Sněmovny. Senátoři nesouhlasí s tím, že by na zvýšený příspěvek nedosáhly všechny rodiny s dětmi do 4 let. I když se na zvýšení o 80 tisíc shodla vláda i senát, vláda počítá s tím, že příspěvek se bude týkat pouze rodin, které ho budou k 1. lednu aktivně pobírat.

Stále tedy není jasné, jaká bude podoba rodičovské od příštího roku.

Související články

Další články