Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Blog, který skončil kvůli bachařům, vyhrožování a šikaně aneb Rozlučte se s Vazebníčkem

Ať už dopadne jakkoli, váš oblíbený autor jednou vyjde. A protože stále
píše, máte se na co těšit.
Zdroj: eXtra.cz
Byl to blog, který neměl v České republice obdoby. A skončil údajně kvůli něčemu, co také nemá obdoby, a to vyhrožování, zastrašování a znepříjemňování už tak těžkého života ve vazbě.

Vážení čtenáři, velmi mě potěšil váš nebývalý zájem o projekt, kterému dal sám jeho autor název Vazebníček. Mladý a velmi spisovatelsky nadaný kolega, se kterým jsem se dobře znala, mě jednoho dne oslovil dopisem, který byl pro mě velmi překvapivě adresován z brněnské vazební věznice.

Pan Vazebníček, jak ho nyní posměšně oslovují bachaři vazební věznice Brno, udělal drobnou ekonomickou činnost trestního charakteru. Nikoho nezabil, nikomu fyzicky neublížil, nikoho neobral o milióny, ba ani o statisíce.

Mnohem zajímavější je fakt, že jsme se spolu dohodli během několika dopisů, že si bude psát deník o tom, co ve vazbě prožívá, jaké to tam je, co cítí. Váš zájem jakožto čtenářů byl obrovský, posílali jste mi emaily, vyjadřovali mladíkovi podporu a chtěli jste další a další díly. Jenže…

Jednoho dne přestaly dopisy chodit. Komunikaci jsme už tak měli složitou a já jsem doufala jen ve zpoždění z důvodu pomalých referentů, kteří musí dopisy číst. Jenže stále nepřicházely žádné další. Až se ozvala maminka vašeho oblíbeného s nadsázkou píšícího autora.

„Zdravím, právě jedu z návštěvy od syna. Bachaři a ředitel přišli na to, že syn píše Vazebníček, a měl z toho obrovský průser. Proto vám žádné dopisy nepřišly a ani mně už nechodí. Je to hrůza. Nesmí nic posílat, teď mu vše čtou, jinak ho dají na samotku,“ začala svůj neuvěřitelný email zoufalá maminka.

„Úplně řádili a hlavně se v tom všichni našli, přitom jste nikoho nejmenovali. Řekli mu, že jestli zjistí, že to posílá dál a vydává se to, tak na něj podají trestní oznámení. Mají totiž strach, že by na ně mohla přijít kontrola z ministerstva, kdyby se v tom někdo začal šťourat.“

Co si budeme povídat, někteří bachaři nezvolili úplně šťastný přístup. Vrchol všeho je, že mu „dokonce bachař řekl, že ho tam může jeden borec zmlátit jako vězeň a že to neuvedou ani do zápisu,“ uvádí dále matka.

Tímto se s vámi vážení čtenáři MOMENTÁLNĚ loučíme, za mě i pana Vazebníčka slibuji, že o Vazebníčku neslyšíte naposledy. Přehled o tom, jak s člověkem zachází v českých vazebních věznicích, kde jsou stále i neodsouzení lidé, si udělejte sami.

Těším se na vás, už brzy.

Samozřejmě jsme dali prostor pro vyjádření také vazební věznici. Mluvčí, paní Krejčířová nám odepsala: „Vzhledem k tomu, že píšete více méně v obecné rovině, není možné se k Vašemu přípisu relevantně vyjádřit.“

Všechny díly jsou k přečtení ZDE.

Chcete autorovi něco vzkázat nebo reagovat na jeho text? Napište autorce projektu, jak vás Vazebníček baví/nebaví, na adresu leila.tucek@extra.cz nebo na redakce@extra.cz.

Související články

Další články