Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Bitva o peníze: Matematička Mariem chtěla po Janečkovi milion měsíčně. Přepočítala se

Bitva o peníze: Matematička Mariem chtěla po Janečkovi milion měsíčně. Přepočítala se
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Miliardář Karel Janeček (46) má za sebou první část rozvodové války s Mariem Mhadhbi (35). Vyhrál spor o tříletého syna Yanise. Francouzský soud také nepřistoupil na finanční požadavky, které Mariem vznášela. Matematička tunisko-francouzského původu po Janečkovi chtěla v součtu milion korun měsíčně! To se ale přepočítala. Francouzský soud ji zase rychle vrátil na zem.

Miliardář Karel Janeček (46) má za sebou nejdůležitější část rozvodové bitvy. Zase může vídat svého tříletého syna, v čemž mu Mariem vytrvale bránila. Soud zamítl nařčení, že by Janeček bral drogy a výchovu Yanise nezvládal

Podnikatel opět může objímat svého milovaného potomka a netají se tím, že mu to dalo obrovskou energii do žil. "Syn je po osmi měsících v Praze, předtím jsem ho naposledy viděl 4. září v Paříži. A předtím na začátku července. Jsem strašně moc rád, že ho budu moct vídat pravidelně," řekl o víkendu Janeček naší redakci.

Předmanželská smlouva byla uzavřena

Pro Karla Janečka je také velmi důležité, že soudy ve Francii uznaly, že žádost o rozvod byla poprvé podána v Česku. Samotný rozvod mezi znesvářenými manžely budou tedy řešit české soudy. Tady byla uzavřena předmanželská smlouva a Mariem se tak nepodaří rozvodovou bitvu přenést k francouzské justici.

Tady se dostáváme k finančním požadavkům, se kterými exotická matematička vyrukovala. Po Janečkovi chtěla v souhrnu milion korun měsíčně. Francouzský soud většinu nároků smetl ze stolu.

Co všechno Mariem požadovala?

Podle informací eXtra.cz požadovala měsíční příspěvek na péči o malého Yanise ve výši 7777 euro. To je téměř 200 tisíc korun. Podle rozhodnutí soudu má Janeček nakonec na syna platit 3000 euro měsíčně.

Podle našich zdrojů dále Mhadhbi požadovala, aby jí Janeček platil částku 30 000 euro (tedy cca 765 000 korun). Chtěla, aby tato částka byla vyplacena zpětně od 1. března 2019. Soud nakonec rozhodl, aby Janeček za období od 1. března do 30. září 2019 zaplatil 21 000 euro celkem.

Chůva za všechny peníze

Vysoká je také částka, kterou Mariem Mhadhbi chtěla vynakládat za chůvu. Rozhodla se, že na chůvu potřebuje 7 až 10 tisíc euro měsíčně. Tato částka měla být odepisována z Janečkova účtu. Chůva se o malého Yanise měla starat 35 hodin týdně. Podle právních zástupců Karla Janečka je navíc chůva jménem Mouna v příbuzenském vztahu s paní Mhadhbi. Mělo by se jednat o její sestřenici.

Pronajímá byt?

Podle informací redakce eXtra.cz navíc Karel Janeček sám platí výdaje za byt, který Mariem a Yanis v Paříži obývají. "Karel navíc náhodou zjistil, že Mariem tento byt zkouší pronajímat přes booking.com za částku kolem 1000 euro za noc. Zjistil to, když jednou hledal v Paříži hotel," tvrdí náš zdroj.

"Dokud situace mezi manžely nebyla napjatá, tak Mariem utrácela tak 12 000 euro měsíčně. Neutrácela v drahých restauracích či krejčovských salonech. Tehdy její výdaje byly rozumné," tvrdí náš zdroj s tím, že Mariem se rozjela v době, kdy to začalo v manželství skřípat.

Poměrně bizarní je také fakt, že Mariem po Janečkovi požadovala částku 80 000 euro (cca 2 miliony korun) na advokáta, aby se s Janečkem mohla soudit. To francouzský soud zamítl s tím, že každá strana si své soudní výlohy má hradit sama.

Janeček chce klid

Sám Janeček přiznává, že by chtěl hlavně klid. Mariem se dlouho snažil vyjít vstříc. Manželství se rozpadlo na jaře 2017 a Mariem s Yanisem se přemístili do Francie. Janeček pak potkal novou partnerku Lilii Khousnoutdinovou, s níž má nyní roční dceru Isabelu. Právě někdy v tomto období přestala Mariem s Janečkem definitivně vycházet.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy