Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Biomatky, do pozoru! Série fotografií úplně celá o kojení, my víme, že to chcete!

Každé dítě prý pozná samo, kdy se má odstavit.
Zdroj: Ivette Ivens
+ Dalších 9 fotografií
Právě je ten nejlepší čas udělat si kafíčko a podívat se na sérii fotografií, které mají propagovat kojení. Respektive kojení na veřejnosti. Třikrát hurá. Nebo radši ne...

Naše redakce má na kojení na veřejnosti hodně specifický názor, a pokud náhodou nevíte, tak připomenout si ho můžete – tady.

Ve zkratce jde o to, že máme děti rádi, ano, je to tak. Ačkoliv jsme – jak nám s oblibou píšete – zapšklí lidé, bez rodiny, soukromého života, přátel, snů, životních cílů a jediné, co nás baví, je pomlouvat, tak jako pro všechny ostatní pozemšťany je pro nás základ rodina. Ale nelíbí se nám, když matky své děti začnou přebalovat na stole v restauraci nebo když u naší večeře vytasí ňadro a rozhodnou se demonstrativně všem ukázat, že pro jejich miláčka je právě čas večeře. A vy budete večeřet s nimi. Ať chcete, nebo ne.

Připomíná nám to chování – já jsem matka, kdo je víc. A přesto, že chápeme, že děti je potřeba krmit a není úplně reálné vybrat si kdy, protože je to prostě tehdy, až dostane dítě hlad, dá se to udělat slušně, bez většího rozruchu.

Nejde tedy principiálně o kojení na veřejnosti jako takové, ale o šílené matky, které tak moc dokazují, že je kojení na veřejnosti normální, až tím způsobují, že jsou na to lidé hákliví mnohem více, než původně byli.

Takovou propagátorkou kojení všude a vždy je také fotografka Ivette Ivens, která pochází z Litvy, ale dlouhodobě žije v Chicagu.

„Kojila jsem obě své děti, kdekoliv a kdykoliv jsem chtěla. Od kostela po večírky, od trhu zemědělců po luxusní a značkové obchody. Domnívám se, že matky by měly kojit své maličké, kdykoli budou chtít,“ uvádí Ivens.

A my bychom k tomu rádi řekli, kojení ano, ale s citem, proboha!

A vůbec. Proč, když na všech diskuzích maminky píší, že kojení je tak krásná záležitost, protože je to INTIMNÍ spojení mezi dítětem a matkou, z toho dělají záležitost VEŘEJNOU?

Co si o tom myslíte? Jsme úplně mimo mísu, nebo s námi souhlasíte? Napište nám!

Související články

Další články