Gábinina desetidenní alkojízda začala očividně ještě dřív, než za sebou zabouchla domovní dveře. Už po cestě do náhradní rodiny totiž měla co dělat s artikulací. S sebou si dokonce vezla zásobičku alkoholu, aby jí náhodou po cestě neklesla hladinka. Měli byste ji vidět, jak se jí rozsvítily oči radostí, když zjistila, že její cesta končí na Moravě, Mekce jejího tolik oblíbeného vínečka.

Ale to není to jediné, na čem si zpitka Gábina ujíždí. Její pitný režim zahrnuje pivo, vodku nebo slivovici, není náročná, hlavně že to teče. Gábininu náklonnost k chlastu zakrátko prohlédne i náhradní manžel Přemek (31). Ne jen proto, že to z ní táhne, ale už první večer mu nová manželka uteče do hospody, odkud ji druhý den ráno dotáhnou štamgasti.

U bazénu s dětmi, v hospodě, vinárně, doma, Gábina pije všude. Když není nalitá, vyspává kocovinu nebo se válí. Maminka k pohledání. O děti se za celých deset dnů v lihu nepostará, proto je raději Přemek, který se tváří jak sopka před výbuchem, vodí na hlídání k babičce. Těch deset dní s manželkou naloženou v lihu to nebude mít jednoduché.

Mimochodem, třešnička na závěr, víte, kdo je Gábinin manžel? Majitel vinotéky! Jak příznačné, že?!