Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Bez Čecha by to šlo, bez Rosického ne. Co nám ukázaly poslední dva přípravné zápasy před Eurem?

Česká defenziva víceméně obstála v soubojích s hvězdným Zlatanem.
Zdroj: Profimedia.cz
Mělo jít o konečné zápasy, které by potvrdily trvalý český vzestup formy i nálady mezi fanoušky. Místo toho však zápasy se Skotskem a Švédskem ukázaly v celé nahotě současné nedostatky našeho výběru, ale i to, kdo v reprezentaci momentálně přesluhuje.

Ruku na srdce.

Bavili jste se? Pravděpodobně ne, přípravné zápasy sice slouží zejména ke zkoušení nových hráčů a variant, ale takto rozpačitý dvojzápas jsme nezažili od dob trenéra Bílka.

Co nám zápasy se Skoty a Švédy odhalily?

1) V bráně problém není

Nejprve začněme pozitivní zprávou. Kvůli nedávnému prohlášení Petra Čecha o možném konci v reprezentačním dresu se do drobnohledu diváků dostal brankářský post. Při absenci dlouholeté jedničky dostali tentokrát šanci náhradníci a nezklamali. Pravda, mladík Koubek úplně nezazářil, ale kdy spadl hned učený z nebe?

To Tomáš Vaclík, pravděpodobný Čechův nástupce, už včera uhranul a několikrát zaklel Švédy v čele s hvězdným Zlatanem. Brankářský post nám proto bude dělat čest i za několik let.

2) V záloze problém je, Rosického stále potřebujeme

To pohled na záložní řadu a zejména její tvůrčí sekci nabídl o dost žalostnější pohled. Pomalé kombinace, ztráty balonů, nulová invence, absence momentu překvapení. Střed zálohy v nás snad vyjma tria Darida, Frýdek a Mareček zasypal rozpaky, ze kterých bolely oči.

V plné nahotě se ukázalo, že minimálně na EURU se budeme muset opřít o maroda Rosického, i kdyby měl kopat jenom o jedné zdravé noze. Jeho myšlenky a zrychlení našemu týmu momentálně chybějí a nikdo jiný se zatím nenabízí.

3) Pod kým se kývá židle?

Přestupovat v zimě je riziko, které se nemusí vždycky vyplatit. Své o tom nyní ví na podzim výborný Jiří Skalák, který se po přestupu do Brightonu zatím marně hledá a podle všeho ztrácí ještě před pár měsíci jistou pozici v reprezentaci. Proti Skotům sice zaujal důrazem, proti Švédům byl však naším nejhorším hráčem a Vrba po zápase naznačil, že bude muset razantně přidat.

Ještě hůř na tom však je Michal Kadlec, který totálně zpackal zápas se Skotskem a včera pro jistotu ani nebyl nasazen. V Turecku je na druhé koleji a na tu třetí míří i v reprezentaci. Zvlášť když se na jeho místo tlačí perspektivnější trojice Baranek, Brabec a Hubník.

4) Chce to už ustálit sestavu

Trenér Vrba sympaticky dává šanci nováčkům, čímž si získal sympatie veřejnosti a naprostou oddanost hráčů. Všeho ale moc škodí, a tak tým alespoň během tohoto dvojzápasu ztratil dosavadní tvář a v jednotlivých řadách vládl spíš nesoulad. Více hráčů si spíš než o letenku do Francie řeklo o dovolenou s rodinnými příslušníky, což je škoda.

Reprezentaci přitom trápí zejména dva neduhy. Koho zařadit na stopera k Sivokovi a koho nacpat na hrot. To jsou otázky, které nevyřešil ani tento přípravný dvojzápas. Doufejme tedy ve šťastnou ruku trenéra Vrby. Není však důvod házet flintu do žita. Pavel Vrba již několikrát ukázal, že ve správný moment volí ty nejlepší možné varianty, snad se to potvrdí i na Euru!

Související články

Další články